Categories
Blogy

..ako som to zvládol.

Občas, keď sa tak zamyslím, že kde som momentálne, a kde som bol napríklad pred rokom, dvomi.. Tak mi hlava, mozog, ego začnú ponúkať nekonečne množstvo myšlienok. Vtedy sa vždy zastavím, začnem vnímať svoj dych a očami akoby blúdim do neznáma, aby sa moja myseľ mohla vyznať v tom všetkom.

Nie je to tak dávno, čo som začal na sebe makať. Myslím intenzívne makať. Nespomínam si, kedy som sa prvýkrát začal zaoberať osobnostným rozvojom, počúvaním rôznych webinárov a kúpením si pár online kurzov na “zlepšenie seba”. Ale stále som cítil, že to, čo pre seba robím, je iba malá omrvinka z toho, čo si zaslúžim a potrebujem.

1.)

25.9.2018 bude presne päť mesiacov, čo som začal chodiť do posilňovne. A chodím dodnes. Pravidelne. Päťkrát do týždňa jedna hodina po práci. Vynechal som iba počas letnej dovolenky a choroby. Priznávam, že už som mal obdobie, keď som si povedal, že sa na to vykašlem. Pretože asi tri týždne sa moja váha nehýbala, hoci som nemenil na stravovaní ani životnom štýle nič. Pamätám si, ako som toto preberal so sestrou a písal jej:

Čo to kurva je??? Šak žerem to isté, aj cvičím tak isto??

Som rád, že mi to vysvetlila, hoci takou ženskou rečou, ktorej stále nie vždy celkom rozumiem, ale nevzdal som to a znovu mám progres. A viem, že to nevzdám, pretože som si vytýčil cieľ a ten chcem dosiahnuť. Pretože v diaľke vidím fotografiu, ktorú chcem potom zverejniť. Viem, že makať na sebe, čo sa týka gymu nie je jednoduché. Hoci na začiatku som si myslel, že ak nezmením na stravovaní nič a iba pridám návštevu gymu, že to urobí nejaký výsledok. Parádne som sa mýlil. Pretože, ako som neskôr začal o makaní na sebe aj čítať, tak formovanie postavy je iba cca 30% gym, ostatné má na starosti to, čo jem.

A, preto som asi po mesiaci a pol takéhoto trápenia zmenil úplne stravu. Prestal som jesť všetko, kde je múka. Teda chlieb, pečivo, cestoviny. Taktiež som prestal jesť kukuricu, slnečnicový olej a slnečnicové semiačka, zemiaky, ryžu, sóju. Plus viem, že môjmu telu nerobí dobre vaječný žltok a mlieko. Zhruba každý druhý deň si varím. Mäso, ktoré konzumujem potom s čerstvou zeleninou a ovocím. Zhodnoť sám a pozri si zopár foto z toho, čo jedávam.

Sestra sa ma pýtala, či sa mi to chce vždy takto pekne ozdobovať. Áno, chce. Ono to aj parádne chutí a zasýti to na dlhý čas. Predtým som vždy po jedle potreboval niečo sladké. Upokojiť akoby navyknuté mlsavé chúťky. Teraz mi to nechýba. Nevravím, že som úplne prestal so všetkým. Áno, je pár chvíľ, kedy zhreším a dám si niečo o čom viem, že nie je prospešné, ale proste… No neodopriem si to. Pretože viem, že život je raz hore, raz dole a občas musím oklamať aj svoj mozog, nech je v pohode. Ale vidím to na sebe. Ako sa cítim. Za päť mesiacov mám šesť kg dolu, päť centimetrov z obvodu pása. Viem, že keby som zmenil stravu hneď, ako som začal chodiť do gymu, bolo by to určite viac, ale môj cieľ nie je RÝCHLO, ale KVALITNE.

2.)

A tak isto, ako som začal chodiť do gymu a makať na svojom fyzickom tele, tak som začal aj makať a investovať do seba, do svojho vnútorného nastavenia. Dnes už si nekupujem kurz, ktorý by stál nejakých dvadsať eur. Je to minimálne desaťkrát viac. Áno, je to stále málo a stále si uvedomujem, že vzdelávanie nekončí nikdy. Že vždy bude niečo, po čom bude moje vedomie túžiť a bude to chcieť ovládať a spoznávať. Myslím, že by som to mohol prirovnať k žene. To, že ju získam a mám – to neznamená, že je koniec, že už si môžem kľudne sadnúť do sedačky a pustiť telku, lebo už je všetko OK. Tým, že ženu získam sa práveže všetko ešte len začne, pretože ako bolo v jednom filme:

Ženu musíš neustále študovať, neuspokojiť sa s tým, že to u nej dotiahneš na vysokú školu, pokračuj ďalej.

A tak chcem na sebe makať aj ja. Nie kvôli niekomu. Ale kvôli sebe. Kvôli svojmu pocitu uspokojenia. Ani do gymu nechodím kvôli niekomu, netúžim po uznaní.

3.)

A do tretice, po gyme a osobnostných kurzoch som začal investovať. Netajím sa tým, že moja láska sú BTC. A vždy som tvrdil, že ich nikdy nepredám a nikdy sa ich nechcem zbaviť. Pretože som nikdy do nich neinvestoval ani jeden cent, ale iba (iba?) môj čas. A dnes je to asi tri týždne, čo som začal investovať svoje BTC. Veď ak ich mám uschované iba v peňaženke – je tam stále toľko, koľko som tam dal. Tak, ako existujú napríklad dlhopisy alebo investičné fondy, ktoré samozrejme sú už iba ziskom pre banky a nedal by som tam ani cent, tak sú podobné projekty aj v oblasti kryptomien. Mne zarezonovalo také niečo, čo sa volá MasterNode. Áno, je to obrovský risk tam investovať a druhá vec je, že nevlastním ešte také množstvo krypta, aby som si kúpil MasterNode, ktorý by som chcel. Ale začal som s menším projektom, kde bola potrebná menšia investícia. Samozrejme ak chceš investovať do dlhopisu, prídeš do banky, kúpiš a je to vybavené. Ale investovať do MasterNode znamená, prenajať si webový server, kúpiť si kryptomenu, z ktorej chceš MasterNode a sám si to nastaviť tak, aby sa to všetko spárovalo. Môj prvý MasterNode som skúšal a nastavoval asi týždeň. Nadával som a bol som nervózny, ale zvládol som to a už mi chodia pravidelné odmeny za prevádzkovanie MasterNode. Teším sa sám zo seba, že som to dal a teším sa vždy, keď si kontrolujem stav v peňaženke. Hoci, ako som spomínal, ten prvý MasterNode je naozaj iba s minimálnou investíciou a zároveň s minimálnym ziskom, ale vždy vidím, že mi to splatí aspoň mesačný poplatok za prenájom webového serveru a niečo málo navyše zostane mne. Tak som sa rozhodol, že si kúpim ešte jeden MasterNode. Kde bude väčší zisk. Lenže tento som skúšal nastaviť a nešlo to. Stále sa to nechcelo spárovať, tak som cez chatovaciu skupinu ľudí skúšal nájsť odpoveď, kde robím chybu a áno.. Dal som sa oklamať a naletel som spamerovi, ktorý ma obral o celú moju druhú investíciu. Myslel som si, že v tej skupine ľudí sú iba profesionáli, ktorým záleží na rozširovaní toho MasterNode. Nevadí. Aj také veci sa v živote dejú. Ak to prerátam na eura, tak asi tristopäťdesiat eur si ten spamer odo mňa vzal len tak lusknutím prsta. Ale no, zbláznim sa? Nie. Ja sa predsa nevzdám, hoci ma to štvalo, pretože to boli moje kryptopeniaze, ktoré som si poctivo vydrel na nete a minul na to svoj čas. Ale viem, že sa mi to do mesiaca vráti, pretože som znovu investoval do tretieho MasterNode. Hoci mi zatiaľ ešte nebeží, nie je ešte spárovaný. Ale bude. To nie je o peniazoch. Tie boli a budú. (Či už to bude krypto alebo fyzické bankovky.) Je to o adrenalíne. Sebavedomí. Viem, že ma to teší, ak sa mi niečo takéto podarí.

PS..nech to para tlačí, dám aj

4.)

A, teda dám ešte aj do štvorice a prezradím na seba niečo, o čom som zatiaľ nepovedal nikomu. Poškuľujem po hypnóze. A niečom takom ako zmena návykov v hypnotickom stave. Aj keď o tom samozrejme ešte len premýšľam, stále nie som stopercentne rozhodnutý, že to chcem. Ale, ako sa poznám, viem že ak už mám červíka v hlave, že to chce čas, aby konečne vykukol a povedal POĎ DO TOHO!

A čo Ty? Aké sú Tvoje ciele? Kam smeruješ, a čo by si rád zmenil? Prípadne – inšpiroval som Ťa k niečomu? Napíš mi.

Odkazy použité v blogu:

1. https://drive.google.com/drive/folders/1L6DyZn-hp0QOH4elqad2OXCzExuqYAqg

2. https://www.youtube.com/watch?v=45pzxLz2owY&feature=youtu.be

3. https://sk.wikipedia.org/wiki/Bitcoin

4. https://investree.cz/co-je-masternode/

5. https://www.vultr.com/

6. https://discordapp.com/

7. https://www.nlp-akademia.sk/seminar-dni-tranzu-hypnozy-a-uvolnenia/

 

One reply on “..ako som to zvládol.”

Comments are closed.