Peňaženky

prečo ju potrebujem?

Tak ako na reálne peniaze potrebuješ svoj osobný účet, na ktorý Ti niekto pošle peniaze, prípadne si ich tam vložíš Ty sám alebo na druhej strane z toho účtu niečo zaplatíš, tak aj na Bitcoiny potrebuješ niečo takéto čo sa volá Bitcoin peňaženka.

Hoci – tá najlepšia peňaženka je podľa mňaTrezor.

Teda skôr ako si si vložil eurá na svoj bankový účet, musel si si najskôr ten účet založiť. A preto si musíš založiť aj Bitcoin peňaženku.

A nakoniec, tak ako banka neexistuje len jedna, aj peňaženka na Bitcoin nie je iba jedna.

Vyber si …

ak stále premýšlaš, ktorú peňaženku si máš vybrať alebo chceš vyskúšať viacero peňaženiek, skús nájsť inšpiráciu na stránkach

Najskôr si však ujasni na čo všetko chceš Bitcoin používať.

S výberom Ti pomôže stránka: bitcoin.org

Vyber si Trezor a buď safe.

papierová peňaženka?
Ako funguje papierová peňaženka

Možnosti na vytvorenie papierovej peňaženky je na nete dosť, (napríklad TU) v podstate je papierová peňaženka jedna z možností, ako mať svoje BTC pod kontrolou.  Niečo ako keď máš svoje  peniaze nie v banke, ale doma. Ak aj náhodou banka skrachuje, Ty máš svoje peniaze v bezpečí. Samozrejme iba do momentu, ak Ťa nenavštívi nejaký zlodej alebo zabudneš, kde si si peniaze skryl, prípadne ich nejako inak znehodnotíš, že vlastne o všetky prídeš. Takto funguje aj papierová peňaženka. Máš na nej všetky svoje BTC, len : nesmieš stratiť svoj súkromný klúč na presun BTC do obehu. Bez toho klúča sa k svojím BTC nedostaneš, teda nemožeš s nimi nič robiť.

A pár skúseností s mojimi prvými peňaženkami.

Tieto peňaženky už vôbec nepoužívam, bolo to iba v začiatkoch, keď som zisťovala ako čo funguje.

Dnes používam už iba Trezor.

Je to najlepšia a najbezpečnejšia peňaženka aká existuje a ja jej plne dôverujem.

Tu sú tri prvé moje peňaženky, ktoré som používala, keď som začínala. Ani jednu z nich už nepoužívam.
Badge Text

Primecoin-papierová peňaženka

Takže po dlhej dobe som konečne stiahla Primecoin peňaženku a .. hnevá ma, že z toho nič nebude, pretože neviem či to je chyba moja alebo iba nejaká blbá verzia peňaženky.. ale jednoducho mi to nejde stiahnuť ..

čítaj ďalej
Badge Text

Peercoin-papierová peňaženka

Moju prvú papierovú peňaženku som založila 14.9.2015. A prečo práve Peercoin? Poviem to úplne otvorene– som lakomá na každé moje získané satoshi a začať s papierovou peňaženkou pre BTC by ma v prípade, že to nebude fungovať poriadne naštvalo, tak som len tak náhodne zvolila Peercoin(PPC).

čítaj ďalej
Badge Text

Cryptonator

ako svoju prvú peňaženku som si vybrala CRYPTONATOR. Neviem prečo, jednoducho sa mi zapáčila a tak som si tam vytvorila svoju prvú bitcoin-adresu. Je to vlastne multi-peňaženka. Podporuje viacero kryptomien

čítaj ďalej