Peňaženky

Tak ako na reálne peniaze potrebuješ svoj osobný účet, na ktorý Ti niekto pošle peniaze, prípadne si ich tam vložíš Ty sám alebo na druhej strane z toho účtu niečo zaplatíš, tak aj na bitcoiny potrebuješ niečo takéto čo sa volá bitcoin peňaženka.

Teda skôr ako si si vložil eurá na svoj bankový účet, musel si si najskôr ten účet založiť. A preto si musíš založiť aj bitcoin peňaženku.

A nakoniec, tak ako banka neexistuje len jedna, aj peňaženka na bitcoin nie je iba jedna.

Vyber si …

ak stále premýšlaš, ktorú peňaženku si máš vybrať alebo chceš vyskúšať viacero peňaženiek, skús nájsť inšpiráciu  na stránkach :

Najskôr si však ujasni na čo všetko chceš krypto používať.

Či Ti bude stačiť peňaženka na webe, v Tvojom PC, mobile alebo potrebuješ papierovú peňaženku.

Ako funguje papierová peňaženka


Možnosti na vytvorenie papierovej peňaženky je na nete dosť, (napríklad TU) v podstate je papierová peňaženka jedna z možností, ako mať svoje BTC pod kontrolou.  Niečo ako keď máš svoje  peniaze nie v banke, ale doma. Ak aj náhodou banka skrachuje, Ty máš svoje peniaze v bezpečí. Samozrejme iba do momentu, ak Ťa nenavštívi nejaký zlodej alebo zabudneš, kde si si peniaze skryl, prípadne ich nejako inak znehodnotíš, že vlastne o všetky prídeš. Takto funguje aj papierová peňaženka. Máš na nej všetky svoje BTC, len : nesmieš stratiť svoj súkromný klúč na presun BTC do obehu. Bez toho klúča sa k svojím BTC nedostaneš, teda nemožeš s nimi nič robiť.

MOje peňaženky

Papierová peňaženka peercoin

..moju prvú papierovú peňaženku som založil 14.9.2015. ..a prečo práve Peercoin? viac TU

papierová peňaženka primecoin

Stiahnúť Primecoin papierovú peňaženku mi trošku dlhšie trvavlo, ale stálo to zato. Skusenosti nájdeš TU

moja prvá webpeňaženka

ako svoju peňaženku som si vybral CRYPTONATORViac TU