Peňaženky

  Bitcoin peňaženka

Tak ako na reálne peniaze potrebuješ svoj osobný účet, na ktorý Ti niekto pošle peniaze, prípadne si ich tam vložíš Ty sám alebo na druhej strane z toho účtu niečo zaplatíš, tak aj na bitcoiny potrebuješ niečo takéto čo sa volá bitcoin peňaženka. Teda skôr ako si si vložil eurá na svoj bankový účet, musel si si najskôr ten účet založiť. A preto si musíš založiť aj bitcoin peňaženku. A nakoniec, tak ako banka neexistuje len jedna, aj peňaženka na bitcoin nie je iba jedna.

imagesklk

Vyber si …

ak stále premýšlaš, ktorú peňaženku si máš vybrať alebo chceš vyskúšať viacero peňaženiek, skús nájsť inšpiráciu  na stránkach :

  1. bitcoin.org   
  2. cryptocopmpare.com   
  3. letstalkpayments.com   
  4. coingain.com 
2016-02-20_1910

najskôr si však ujasni na čo všetko chceš krypto používať, či Ti bude stačiť peňaženka na webe, alebo v Tvojom PC, mobile alebo potrebuješ hardwerovú peňaženku.

Prípadne vyskúšaj niektoré peňaženky, ktoré som skúšal aj ja

klikni na obrázok

Skúsenosti . . .

Tu postupne nájdeš moje skúsenosti, odporúčania a všetko čo budeš potrebovať pre BTC peňaženku.

Moja WEB PEŇAŽENKA :

CRYPTONATOR


ako svoju peňaženku som si vybral CRYPTONATOR. Neviem prečo, jednoducho sa mi zapáčila a tak som si tam vytvoril svoju prvú bitcoin-adresu. Je to vlastne multi-peňaženka.

podporuje viacero kryptomien

Funguje tu samozrejme prevod medzi menami alebo SEPA prevod. Nemal som dlho s peňaženkou problém, všetko klapalo ako malo. Len občas mala stránka nejaké problémy s pripisovaním BTC platieb. Ja si vždy kontrolujem či odoslaná platba napr. zo stránok ktoré majú vyplácanie až po dosiahnutí nejakého limitu alebo zo stránok typu faucetHUB a zopárkrát som musel písať adminovi peňaženky, že mám chýbajúcu transakciu. Admin samozrejme ochotne vždy komunikoval a chýbajúcu platbu hneď pripísal bez akéhokoľvek meškania alebo problému, len.. čo ak si náhodou niekto tieto platby nekontroluje? Takže toto bol dôvod, prečo som sa začal obzerať po iných peňaženkách. Preto som si z CRYPTONATOR vybral svoje účty a premiestnil ich na svoju novú peňaženku. Možno tie problémy s transakciami boli iba v čase, keď mal BTC vysoký nárast ceny alebo neviem čo..ale ja rozhodne nechcem prísť o svoje BTC. Viac info o peňaženke môžeš nájsť na jej webovej stránke CRYPTONATOR alebo na stránkach cryptocoinsnews alebo cryptocompare

PAPIEROVÁ PEŇAŽENKA

Ako funguje papierová peňaženka


 Možnosti na vytvorenie papierovej peňaženky je na nete dosť, (napríklad TU) v podstate je papierová peňaženka jedna z možností, ako mať svoje BTC pod kontrolou.  Niečo ako keď máš svoje  peniaze nie v banke, ale doma. Ak aj náhodou banka skrachuje, Ty máš svoje peniaze v bezpečí. Samozrejme iba do momentu, ak Ťa nenavštívi nejaký zlodej alebo zabudneš, kde si si peniaze skryl, prípadne ich nejako inak znehodnotíš, že vlastne o všetky prídeš. Takto funguje aj papierová peňaženka. Máš na nej všetky svoje BTC, len : nesmieš stratiť svoj súkromný klúč na presun BTC do obehu. Bez toho klúča sa k svojím BTC nedostaneš, teda nemožeš s nimi nič robiť.

Zatiaľ som otestoval iba dve papierové peňaženky.  

papierová peňaženka Peercoin

..moju prvú papierovú peňaženku som založil 14.9.2015. ..a prečo práve Peercoin? viac TU

papierová peňaženka Primecoin

Stiahnúť Primecoin papierovú peňaženku mi trošku dlhšie trvavlo, ale stálo to zato. Skusenosti nájdeš TU

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
RSS
RED . BALL . BLUE
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien