Peercoin

Papierová peňaženka – Peercoin

Moju prvú papierovú peňaženku som založila 14.9.2015.

A prečo práve Peercoin? Poviem to úplne otvorene– som lakomá na každé moje získané satoshi a začať s papierovou peňaženkou pre BTC by ma v prípade, že to nebude fungovať poriadne naštvalo, tak som len tak náhodne zvolila Peercoin(PPC).

A hoci 1PPC = cca 0.23€ (v čase založenia peňaženky) zistila som, že PPC má celkom slušnú základňu čo sa týka prívržencov.

Takže teraz ako to celé išlo :

PPC peňaženku som si vytvorila na stránke

walletgenerator

Jednoducho pohybuješ myšou a vygeneruje sa Ti Tvoja vlastná peňaženka s Tvojou adresou a samozrejme aj súkromným kľúčom, ktorý budeš potrebovať na presun a výber z papierovej peňaženky. Ten súkromný kľúč je samozrejme niečo ako heslo do internet bankingu, teda nie je vhodné ho niekam verejne vycapovať.
Zato svoju adresu kľudne verejne publikuj, ak sa nájde dobrodinec, ktorý Ti tam niečo pošle je to iba fajn. Samozrejme, na tej stránke môžeš okrem peňaženky na PPC vytvoriť akúkoľvek inú peňaženku na ostatné kryptomeny,
je tam vpravo hore tlačidlo (choose currency), kde si zvolíš akú menu chceš.

teda moja prvá papierová peňaženka uzrela svetlo sveta 14.9.2015


Moju verejnú adresu som zadala do stránok, ktoré ponúkajú satoshi free a nebolo vôbec ťažké nazbierať sumu viac ako 0.1PPC.

– Prečo som chcela práve 0.1PPC?

No pretože je to veľmi malá suma a moja peňaženka prijíma v tejto mene iba sumu väčšiu ako 0.1PPC.

Získané PPC (ako aj všetky ostatné meny) idú do Faucetbox-u(dnes už FaucetHub) a odtiaľ sa po stanovenom limite (ten si volíš Ty aký chceš) pošleš na Tvoju adresu, teda v mojom prípade na adresu mojej papierovej peňaženky.


No a tu nastal pre mňa trochu problém..

.. asi pol dňa som nadávala, prečo som zvolila práve PPC, lebo na presun BTC z papierovej peňaženky je na webe kopec návodov, ale na PPC som našla iba jeden a ten sa mi nezdal ako fajn, ale inú možnosť som nemala a preto som to skúsila. Teda jediný návod som našla na youtube, ktorý som si musela pozrieť viackrát a robiť presne kroky ako sú tam vysvetlené. Z oficiálnej stránky peercoin.net som si stiahla PPC peňaženku peercoin.net/download-peerunity
do môjho pc a do jej debug časti som musela zadať presne podľa pokynov vo videu svoj súkromný kľuč


a zároveň čakať až sa načíta komplet história všetkých transakcií, ktoré boli v sieti urobené .. bolo to vyše 500 dňová história, ktorá sa mi vážne ťahala veľmi dlho. Teda bez toho, aby si mal v pravom dolnom rohu zelenú odfajknutú značku sa nepohneš ďalej.


Ja som si zatiaľ zadala svoj súkromný kľúč do programu a čakala ..


Vyplatilo sa, pretože akonáhle sa načítala celá história transakcií, hneď mi načítalo aj moju papierovú peňaženku do tejto novej.


tak som hneď zadala pokyn na prevod (send coins) do mojej hlavnej peňaženky


každú transakciu je potrebné potvrdiť heslom


+ ešte sa opýta, či si ochotný zaplatiť za prevod 0.01PPC (0.002€)


a potvrdíš OK..

Okamžite je urobený prevod z peňaženky v pc do peňaženky, ktorej adresu si zadala.


vypíše Ti to aj hlavná stránka Tvojej pc peňaženky, že Tvoje satoshi odišli.

tak isto som si to skontrolovala na stránke Coinplorer,(systém už nie je funkčný) že satoshi z Tvojej peňaženky boli poslané na tú adresu, ktorú si zadal vyššie


a o pár minút neskôr si skontroluješ ešte Tvoju peňaženku či tam už prišli satoshi z pôvodnej papierovej peňaženky. Samozrejme, systém si odrátal transakčný poplatok, teda tých 0.01PPC, ktoré si odsúhlasil.


Teda hurá, podarilo sa .. ide to ..

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

a načo je to vlastne dobré?

No, napríklad ja už keď mám na svojom konte “trošku dosť” satoshi, že v prepočte na € “samovražda”.. pretože stránka môže krachnúť a všetko je fuč .. aj všetky Tvoje satoshi .. ale pokiaľ máš svoje satoshi v papierovej peňaženke .. nikto sa k nim nedostane, pokiaľ si strážiš svoj súkromný kľúč a pokiaľ s ním manipuluješ bezpečne ..Teda ja si budem postupne svoje BTC presúvať na papierovať peňaženky.