ako obchodovať na burze

Chceš obchodovať na burze?

1) – na ktorej burze?

Pomôcť Ti môže táto stránka

Super, teraz už máš v hlave jasno, ktorú burzu budeš používať.

Ja som začala na burze Bittrex a zatiaľ obchodujem tam.

2) – ako na burze nakúpiť?

Môžeš to urobiť tak, že si na burzu pošleš svoje cash a za ne kúpiš BTC alebo to môžeš urobiť ako ja, že si na burzu pošleš priamo svoje BTC z jednej z Tvojích peňaženiek. Rozhodnutie je na tebe. Ok, máš burzu, máš na nej cash/BTC, ale čo ďalej?

3) – ako, resp.kedy nakúpiť? Podľa čoho, v ktorom čase?

Tak tu Ti postupne vysvetlím, ako to robím ja.

Dajme tomu, že chcem obchodovať : NAVCoin.

2017-11-25_1423

asi kam môže ísť v budúcnosti.

2) Nájdem si zhruba aká bola najnižšia hodnota v minulosti/resp. max rok

1) Kliknem si na jeho graf a dám si zmenšený/zhustený obraz, príp.prepnem v ľavom hornom rohu rozlíšenie (v tej čiernej lište) z 30min na 1Hr (1hodina) alebo 1D (1deň) a takto vidím aký má tento coin priebeh a snažím sa zhodnotiť dozadu. V tomto konkr.prípade je to podľa obr. hodnota cca 0,000099. Teda toto číslo je pre mňa smerodajné, že tento coin kúpim pri tejto hodnote.

3) Ďalej si zistím podľa grafu, aká bola najvyššia hodnota. Podľa tohto obrázku je to hodnota 0,0002250, ale ja si vyberám vždy tú druhú najvyššiu hodnotu, teda 0,000175.

2017-11-25_1020

Teda ak chcem kúpiť tento coin, dám do systému príkaz, že ho chcem kúpiť pri cene 0,000099. Keď mi prebehne nákup, tak si hneď môžem nastaviť aj kedy/pri akej hodnote ho chcem predať. Je to super, lebo nemusíš byť 24/7 na nete a neustále sledovať, kedy cena coinu ide hore, aby si mohol dať okamžitý príkaz na predaj. Systém pracuje podľa tebou určenej ceny.

Ja to robím takto a milujem rána, keď sa zobudím, skontrolujem aplikáciu a hneď viem, či v noci prebehol nejaký môj obchod.

crypto-chart

Podobných aplikácii je rozhodne veľa, mne sa páči táto. Funguje na pc, aj mobil.

  •  

Pod grafom máš dva rôzne stĺpce, prvý (ľavý) znamená nákup (ak chceš coin kúpiť), pravý je predaj (ak už coin máš a chceš ho predať).

2017-11-25_1253

1) Ak nakupuješ, je pre Teba veľmi dôležitý posledný stĺpec, teda BID. Pretože to Ti určuje, za akú cenu coin kupuješ. Zvolíš si to, čo je pre Teba v danú chvíľu podstatné. Ak chceš coin kúpiť okamžite, tak si zvol prvé riadky a obchod Ti prebehne hneď. Ak chceš s nákupom čakať na nejakú cenu, napr. v tomto prípade vidiš že momentálne je cena coinu 0,000103, ale Ty chceš kúpiť za 0,000099 tak buď počkaj alebo si daj požiadavku a systém Ti coin kúpi ak jeho cena bude na tej hodnote a nemusíš sa strachovať, že to zmeškáš.

2) Ak predávaš, tak je pre Teba dôležitý stĺpec v ľavej časti SUM, to určuje za akú cenu coin predáš. Znovu platí, že ak chceš coin predať okamžite, zvoľ si cenu v prvých riadkoch, ak chceš ale cenu inú, tak si buď počkáš alebo dáš pokyn na predaj na tej cene a systém to zariadi.

Po nákupe – hlavne nepanikár!!!

Ak nakúpiš napr. pri cene 0,000099, ale ďalšie dni ide cena coinu ešte stále dole. No a čo? Ona pôjde hore. Kľud, nepredávaj. Uvidíš, ze nakoniec budeš rád, že si to držal a nepredal a budeš mať zisk. Nečakaj, že jeden deň nakúpiš a druhý deň budeš mať 100% zisk.

Nie je to síce vylúčené, ale to je fakt jeden z mnohých prípadov. Chce to trpezlivosť a kľud. Ak Ťa svrbia prsty a chceš klik na predať, lebo sa bojíš že prídeš o invest, tak choď von a vyvetraj si hlavu.

Ak máš nastavený systém na predaj, nebuď nedočkavý. Všetko má svoj čas.

A nakoniec, investuj toľko, koľko si ochotný stratiť.

A ešte poznámka, spôsob ochodovania uvedený na tejto stránke vyhovuje mne. Nikomu ho nevnucujem.

redballblue