Categories
Blogy

Úsmev, prosím

Existujú ľudia,ktorí majú dar od Boha, že druhí za nimi radi chodia. Buď na pár slov alebo iba na obyčajný úsmev. Pri niekom cítiš zvláštny pokoj, pochopenie a pohľadenie Tvojej aury.

Asi pred tromi mesiacmi do práce nastúpila nová kolegyňa. Na prvý pohľad obyčajná žena, podľa papierov – pracovne veľmi skúsená a s odstupom času –  naozaj príjemná kolegyňa.

 

Mám rád ľudí, ktorí majú zmysel pre humor, nerobia zo seba dôležitých a dá sa s nimi baviť o všeličom.

 

Moje pracovisko je na takom mieste, že naozaj skoro každý, keď sa presúva z miesta na miesto, musí prejsť okolo mňa. A tak väčšina ľudí sa pri mne zvykne zastaviť a prehodiť so mnou, keď len pár slov. Priznávam, že občas, keď mám práce vyše hlavy ma to vyrušuje, ale celkovo som tomu rád.

 

Mám rád ľudí, rád sa s nimi rozprávam, človek sa všeličo nové dozvie. Dnes sa po obede pri mne zastavila tá moja nová kolegyňa. Sadla si vedľa mňa, keď zrazu zbadala pod mojím stolom maličkého pavúka, ktorého mi opísala ako obrovskú tarantulu. To som ešte nevedel, že má z pavúkov panický strach. Vraj vždy ako doma zbadá pavúka, zavrie sa do izby a čaká pokým príde jej muž domov a pavúka vyhodí von oknom. Raz večer sa vraj chcela ísť osprchovať a vo vani zbadala pavúka: Pokúšala som sa ho spláchnuť, ale ten sviniar sa stále držal vane, tak som tam nahádzala kopec šiat a napustila polovicu vane vodou, nech sa utopí. Pri tomto rozprávaní mi už krivilo kútiky úst, lebo mi to prišlo strašne smiešne. Vraj muž, keď prišiel domov, musel prehľadávať tie mokré šaty, aby toho nešťastníka našiel.

 

Aké zvláštne, že každý máme nejakú vec, ktorej sa bojíme, z čoho máme strach. Niekto len čo zbadá pavúka, niekto z ľudí. A tak napriek dnešnému pre mňa veľmi náročnému dňu v práci, som mal úsmev na perách, pretože som sa stále smial nad jej príbehom, ako jej manžel hľadá v mokrých šatách pavúka.

 

Prial by som každému človeku, keď má zlý deň, keď nestíha v práci, keď ho niečo trápi, keď má stres a potrebuje vypnúť – nech si spomenie na nejakú svoju komickú príhodu, ktorú určite aspoň raz v živote zažil. Veď prečo máš všetko v živote tak stresujúco prežívať? Uvidíš, že keď sa uvolníš, že sa Ti bude ľahšie dýchať.