Categories
Blogy

Najkrajšia zbraň na svete

Žena je mužova zbraň. Je niečo, na čo je muž pyšný. Žena vie muža vyniesť do výšin a zároveň ho zatlačiť hlboko do prachu zeme.

Kríza vo vzťahu je podľa mňa dobrá na to, aby sa vzťah vyčistil, aby sa “vyvetralo natlakované ovzdušie” a vzťah buď pokračoval ďalej alebo sa ukončil. Nie každý má silu prijať to, čo život prinesie. Nie každý reaguje tak, ako by chcel. Ale myslím si, že život to vždy spravodlivo zariadi a ľudí, ktorí k sebe patria – ešte viac spojí a naopak.

 

Dlho som hľadal ženu, ktorá by oslovila hlavne moju dušu a nielen moje oči. Veľakrát som sa spálil pri hľadaní toho, o čom som dávno sníval. Ale od malička som zvyknutý nevzdávať sa a tak som svoju cestu životom zavŕšil spojením s mojou ženou, ktorú nadovšetko milujem. Pretože je pre mňa tá najúžasnejšia žena na svete. Je niečo ako zázrak, ktorý som stretol a pri nej onemel. Je pre mňa všetkým a zároveň ja sa cítim byť pri nej plný . Byť “niekým”, potrebným, milovaným a zmysluplným. Slová LÚBIM ŤA jej vravím tak často, ako sa dá, až si niekedy v duchu vravím, či jej to už nelezie na nervy. Často ďakujem životu, že mi ju poslal do cesty, lebo vďaka nej skutočne žijem.

 

Nikdy v živote som nemal rád, ak sa niekto vyvyšuje, keď si o sebe myslí viac, ako je pravda. Neznášam, ak vidím krivdu vyššej vrstvy na pracujúcich ľuďoch. Preto sa snažím každého pochopiť, dovoliť mu byť vo svojej koži. Nechať ho prejaviť sa, nech dovolí svojím pocitom vyjsť na povrch. Veď nikdy nevieš či človek, ktorému dáš slobodnú cestu nie je budúci Einstein, ktorý pomôže ľudstvu do budúcnosti.

 

Moja žena má teraz obdobie, keď si intenzívne buduje kariéru. Čo pre náš vzťah znamená, že sa vidíme minimum, komunikujeme minimum. Na každú situáciu v živote su vždy minimálne dve voľby. Mohol by som každy deň po odchode z práce stráviť čas v bare pri pive s kolegami. Domov sa prísť iba vyspať a ráno zase odísť do práce. Veď načo mám chodiť domov, keď žena na mňa nemá aj tak čas. Keď viem, že je mysľou inde, keď viem, že potrebuje čas pre seba. Ale ja moju ženu milujem, pretože ju obdivujem, lebo je neskutočne cieľavedomá. Nebránim jej v tom, aj keď priznávam, že mi to občas vadí, pretože mi chýba…jej vôňa..jej oči…hlas… blízkosť. Viem, že je to jej voľba a jej sen. Že je to niečo, čo ju teší, niečo čo chce.

 

Áno, ak máš pred sebou plameň nastavený na minimum, máš dve možnosti. Môžeš to celé urýchliť, plameň uhasit, umyť si ruky a ísť svojou cestou. Alebo môžeš plameň stále udržovať, vnímať aký je krásny a tešiť sa z budúceho ohňa.

 

Ja som si už vybral. Teba láska.