Categories
Blogy

Firemná večera.

Niekedy stačí človeku málo, jedno pozvanie na večeru a deň je od rána krajší. A aj keď nie vždy to, na čo sa tešíš aj naozaj vyjde, je na Tebe ako na to zareaguješ.

Dnes večer ma mala čakať firemná večera. Majiteľ firmy pozval celé naše oddelenie na večeru ako poďakovanie, že je s nami spokojný. Samozrejme – kolegyňa, ktorá vie všetko najlepšie sa hneď podujala, že vyberie miesto kam si pôjdeme sadnúť. Vravim si : veď prečo nenechať človeka robiť to, čo ho baví? Nakoniec sme sa zhodli na jednej reštaurácií, o ktorej z vlastnej skúsenosti viem, že tam veľmi dobre varia, je tam romantické prostredie a zhodou okolností som tam bol aj so svojou ženou, keď sme mali výročie. Kolegyni vravím, že som tam bol so ženou a objednal som “Tanier pre dvoch” a boli tam všetky druhy mäsa, veľa rôznej oblohy a všetko možné a že to bolo naozaj vynikajúce. Jej zasvietili oči a vraj : aj ona si dá také isté so mnou. No ale keď si predstavím mňa a ju – viem, že mne by zostalo asi pár hranolčekov a jedno malé mäsko. Ja sa skôr teším na moju novú kolegyňu, s ktorou som ešte nebol na takejto akcii, lebo rád pozorujem ľudí aj takto inak.

Žena sa ma ráno provokatívne spýtala, že dokedy sa asi zdržím, či si má vybaviť nejakého au – pair dohliadateľa, tak som jej venoval pohľad, ktorý vravel : no len sa opováž!

Neskor sme sa v práci dozvedeli, že večera dnes sa odkladá o 2týždne neskôr kvôli nejakej zahraničnej návšteve, tak sme s kolegami začali blbnúť. Veď je piatok a to už je pracovná morálka skoro na nule. Tak si napríklad predstav situáciu : sedia chlapi a rozprávajú sa, jeden sedí o pár metrov ďalej a venuje sa práci, keď zrazu povie tento kus je totálne zle vyrobený, toto tu je urobené zle, nepáči sa mi to..– nikto z tých diskutujúcich to nezaregistruje, že vôbec niečo povedal. Ale ak povie : jáááj, takú mám chuť na sex – všetci sa hneď otočia. Pritom každý trvdí, že sex nie je to podstatné. Je to niečo, čo každého zaujíma, ale vtedy keď sa nikto nepozerá, keď ho nikto nevidí, aby si náhodou niekto nemyslel, že je nejaký maniak alebo úchyl. Veď je to normálna vec predsa. Ako keď sa niekto rozpráva o varení, o oprave auta. Jasné, že sex je vec intímna, jasné že tam platí odtiaľ – potiaľ, ale prečo robiť z toho tabu? Veď zakázané ovocie najviac chutí. Ak si niečo zakazuješ – podvedome sa k tomu viac pútaš.

Tak ak nám dnes nevyšla firemná večera, aspoň sme sa dobre pobavili. Ved aj v živote je veľa chviľ, keď si niečo plánuješ, tešís sa a nakoniec sa to celé zrúti. Niekto by preklínal a hromžil. Ale preco? Veď je toľko iných príležitostí ako sa tešiť a vlastne ako v mojom oblúbenom filme zaznie veta : nie je žiadna obyčajná chvíla, vždy je niečo, čo sa práve deje, niečo krásne. A ja sa teším až dôjdem dnes domov a prekvapím svoju ženu a budem jej môct venovať svoju prítomnosť. Lebo to je pre mňa to najkrajšie.