Categories
Blogy

Ach tie naše hormóny

Ako málo stačí mužovi a je celý rozklepaný. Zbadá sympatickú ženu s dieťatom a hneď chce byť jej ochrancom. Hneď sa v ňom prebudí inštinkt lovca a myšlienka, že čaká iba na neho.

Často sa s kolegami stretávame aj po práci. Niekto príde s priateľkou, niekto so ženou a deťmi. Je to také príjemné, poznať sa aj inak, ako pracovne. Vidieť kto má aký vkus, kto je aký muž – lebo podľa ženy akú si vyberieš sa pozná čo od nej potrebuješ – aspoň takto som to niekde čítal.

 

Asi pred rokom sme sedeli takto na pive a kecali o všeličom. Robo – je veľmi dobrý človek a kolega, ale večný smoliar so ženami, že už sa ich stráni, aj keď stále verí, že raz stretne tú “pani dokonalú”. Peťo – mladý chalan, ktory spoznal ženu, zalúbil sa do nej natoľko, že má s ňou dieťa a je spokojný. Žije si život, aký chce, miluje svoju rodinu a  svoju dcéru Ninu hlavne. Nevie si bez nej predstaviť život. Ako tak kecáme, zrazu v sme v diaľke zbadali, že ide mladá mamička s dieťaťom v kočíku. Robo rýchlo zareagoval : Peťo daj sem rýchlo malú.

 

Vzal malú Ninu za ruku, vyšiel s ňou na chodník a namieril si to oproti tej mladej mamičke akože je jej ocinko. Tam sa hneď chcel zoznámiť nevinnymi slovami : aj Vy ste sama? 

 

Išli sme sa popučiť od smiechu. Že ako rýchlo pracuje mužská fantázia. Kde až je schopná zájsť. Že si neuvedomíme a často zneužijeme naše deti na takéto, hoci nevinné zoznámenia.

 

Dnes ráno som bol v obchode a keď som platil, za mnou stál v rade jeden už starší pán na dôchodku, ktorý býva vedľa vo vchode. Bol aj so svojím vnukom, ktorému kúpil mega balíček žuvačiek s nejakým prekvapením. Chlapec bol ním natoľko zaujatý, že si ani nevšimol, že pri východe stojí jeho kamarát s jeho mladou mamičkou. Zato ten starší pán si ju všimol dokonale a hneď upozornil vnuka, aby si pozdravil svojho kamaráta a tak vznikla prílezitosť  začať konverzácia s mladou očividne pre neho sympatickou ženou. Odchádzal som z obchodu a musel som sa smiať.

 

Nie, nechcem týmto hádzať celé naše mužské pokolenie do jedného vreca, nechcem aby ženy začali nás mužov podozrievať. Je to predsa  prirodzené. Ale zároveň zábavné, že ako to celé funguje.