Categories
Blogy

..za všetkým hľadaj ženu

Existuje jedna múdra veta a mne sa už veľakrát potvrdila jej správnosť. Za všetkým hľadaj ženu.

Kvôli žene robíme hlúposti.

Kvôli nej sa častokrát hádame s ľuďmi, nám blízkymi.

Kvôli žene dokážeme vymyslieť aj perpetum mobile.

A niekedy kvôli žene stratíme seba.

Keď zistíš, že žena, ktorú miluješ a si ochotný pre ňu urobiť čokoľvek na svete, o teba nemá záujem.. bolí to. Áno bolí. Ale, ako vraví ona – ego nepustí a Ty si to nechceš priznať. Len ďalej slepo narážaš do skla, ako mucha na okno a vôbec nevidíš, že cesta von je hneď vedľa. Budeš stále narážať, budeš si neustále ubližovať a chovať sa ako stroj v nádeji, že niečo sa musí, predsa zmeniť a Ty to dokážeš. Ale trt makový dokážeš. Ak ona nemá záujem – vykašli sa na to. Nie na ňu. Na to. Na to Tvoje hlúpe presvedčenie a chybný program v hlave, ktorý sa dá našťastie opraviť.

Nie je to tak dávno, čo ma zaujal na článok, v ktorom sa písalo, že najlepší počítač na svete je ľudský mozog. Len tak, ako PC musí mať svoj ATV program spolu s ďalšími ochrannými programami kvôli bezpečnosti, tak aj mozog. Pokiaľ si ho nechrániš a vpúšťaš do neho všetky možné informácie, ktoré vidíš a počuješ, zrazu ten Tvoj vnútorný PC začne namiesto správneho vyhodnotenia robiť hlúposti. A Ty si to ani nevšimneš. Až neskôr, keď už denne produkuješ totálne hlúposti a činy, ktoré zraňujú. Teba alebo iných. Zrazu si začneš uvedomovať, že sa niečo deje. Ale nevieš, že to všetko pochádza tam zhora. Z Tvojho PC. Ktorý denne nasával nejaké presvedčenia z okolia, ktoré ho nakoniec pohltili.

Keď Ti žena povie: konáš ako transformer, ešte sa na ňu osopíš a začneš ju urážať. Čo si to dovoľuje? Veď Ty si niekto a nikto Ťa predsa nebude urážať. Takto sa to môže vliecť mesiace, niekomu možno aj roky. Až, keď zrazu tá žena definitívne odíde z Tvojho života. Odsťahuje sa ďaleko od Teba. A o pár dní Ti dokonca dá vedieť, že vo svojom živote má už niekoho nového. Čo pre Teba znamená STOP. Áno stop. Že už by si ju nemal ďalej kontaktovať, nemal by si jej robiť napriek, urážať ju a podobne. Tá STOPka dokáže dať stop týmto veciam. Ale nedokáže dať STOP tomu, čo cítiš. Pretože ten vnútorný stop nedokáže dať ani ona, ani Ty. Ten vnútorný stop sa musí udiať. Jednoducho to musí prísť. Ako nejaká liečivá frekvencia, ktorá ladí s rezonanciou Tvojho srdca.

A v tomto momente mi prichádzali pod ruky články typu :

 – Prečo nás opúšťajú ženy, ktoré milujeme.

 – Ako sa s tým vyrovnať. Čoho sa nabudúce vyvarovať.

 – Kde sme zlyhali. 

 – Čo máme robiť, aby sme si opravili svoj vnútorný PC.

Zaspávaš stále s myšlienkou na ňu a zobúdzaš sa s myšlienkou na ňu. Vieš, že si zlyhal a, že musíš niečo urobiť so sebou, lebo inak sa zblázniš. Ľúbiš, ale zbytočne. Cítiš v sebe nepochopenie jej činu a zároveň nenávisť voči nej.

“Ako to mohla urobiť? Byť s niekým iným, keď ja ju tak šialene ľúbim????? Ako to môže nechať, aby sa jej dotýkal niekto iný a nie si to Ty? Ako môže vzdychať pri niekom inom?”

Po dlhých takýchto dňoch krachu Tvojho vnútorného PC nájdeš článok o zaujímavom človeku, ktorý sa venuje presne ľuďom, ako si Ty. Ľuďom, ktorí sú v takej istej “kaši”, ako si Ty. Ľuďom, ktorí majú akoby vygumovaný mozog a nevnímajú nič, iba meno ženy, ktorú ľúbia. Voláš ho mentor. Je to známy človek a má veľa seminárov, prednášok a kurzov. Tebe sa hodil online kurz. Bol zaplatený okamžite. A hneď nato sa aj netrpezlivo púšťaš do toho. A po pár minútach jeho slov si uvedomuješ..

Bože aký som bol somár? Prečo som reagoval takto? Prečo som robil toto? Ako som to mohol nevidieť? Som totálny idiot, keď som si nechal odísť ženu do náručia niekoho iného.

Zrazu Ti to akoby docvakne. Všetko. Úplne všetko. Kde si robil chybu, čo bolo zlé a, čo musíš zmeniť. Zrazu vieš presne, prečo Ťa nechala. Zrazu vieš prečo s Tebou ani nekomunikuje. Spomínam si na vetu v kurze: “možno po skončení kurzu zistíš, že tú ženu už vlastne ani neľúbiš a nepotrebuješ.” Ale Tvoje ego nepustí a povedalo si: no tak to sa mne nemôže predsa stať, veď ten kurz mám nato, aby sme boli zase spolu.

Ale, ako to už býva..osud si vždy urobí po svojom. Je ako mačka. Nedá sa skrotiť ako pes. A presne to sa aj stalo. Tak, ako mi došlo všetko, že to zapadlo ako puzzle do seba, tak mi došlo aj to, že ju už neľúbim. Dokonca ju ani nepotrebujem. Ale robí mi veľkú radosť ak s ňou komunikujem. Jasné, že už to nie sú tie bludy, ktoré môj “poškodený” mozog dokázal tvoriť. Napriek tomu, že môj mentor mi povedal: “vyser sa na ňu, nepotrebuješ ju ani s ňou nepotrebuješ byť v kontakte.” Ja ju mám stále rád.

Kontaktoval som ju. Nech ma odblokuje. Pretože už viem, že jej nechcem ublížiť zato, že je s niekým iným. Už viem, že ju nebudem za to urážať. Už vnímam, že necítim voči nej nenávisť za to. Mám ju iba rád. Už viem, že aj keď ju občas podpichnem, že má sexi zadok, že je to také priateľské a nie v štýle, že ju chcem do postele. A mám pocit, že to aj ona cíti, pretože mi pripomenula, že jej dlžím obed. Preto som ju pozval na obed. A prvýkrát som jedol steak. Nemám rád hovädzie mäso, ale chcel som to vyskúšať. Ani nie tak kvôli nej, ale kvôli pocitu, že veľa vecí v našom živote máš v hlave naprogramované. ..toto nikdy neurobím, nechcem, neľúbim, ale keď to náhodne vyskúšaš, tak zistíš, že Tvoje telo nemá s tým problém. Len Tvoj mozog. Počítač, do ktorého napíšeš vetu: neľúbim hovädzie mäso a klikneš na tlačidlo Save. A potom Ti to ten počítač ukáže vždy, keď je reč o hovädzom mäse. Ukazuje Ti uloženú vetu, ktorá vôbec nemusí byť pravdivá. Je iba uložená kedysi dávno. A presne tak bola uložená aj veta : ľúbim svoju ženu. A za toto ďakujem svojmu mentorovi, že mi pomohol nájsť v sebe odpovede a ukázať cestu, ktorou sa mám vydať.

A to bolo dôvodom, prečo som začal chodiť do Gymu. Aby som niečo so sebou robil. Prihlásil som sa na opravu svojho chrupu, napriek tomu že mám zo zubárov panický strach. A kúpil som si ďalší kurz. Na obnovu mojej mysle a spoznania žien.

To, že dokážeš zbaliť ženu ešte neznamená, že ju dokážeš aj zaujať. To, že ju dokážeš dostať do postele ešte neznamená, že sa tá žena cíti pri Tebe fajn. Že je spokojná. Uvoľnená a, že chce byť v tej posteli znova.

A počas toho, ako týmto kurzom teraz prechádzam som požiadal ženu, ktorú som ľúbil, prestal ľúbiť, ale sme v kontakte, či jej nebude vadiť ak si na nej budem testovať nejaké veci z kurzu. Pretože viem, že už keď ju neľúbim, necítim napätie, ona vie že už mi o nič nejde a, že ju nebudem baliť. A ja sa cítim v pohode, lebo je dôverujem.

Ale vráťme sa k tým steakom. Bolo to veľmi fajn, keď som si nechal od nej vysvetliť, prečo musí byť steak taký hrubý kus mäsa. Prečo je niektorý skoro krvavý a niektorý normálne upečený. Zase sa cítim múdrejšie

Napriek tomu, že som vo veľa veciach zlyhal, cítil som sa úžasne. Až na jeden moment, ktorý som dovtedy netušil že robím v tomto chybu.

Ak Ti žena na niečo povie, že sa nechce o tom baviť teraz, nemusí to automaticky znamenať, že hneď nabudúce sa o tom budete na sto percent baviť.

Ak Ti žena povie akúkoľvek vetu, bude fajn jej tú vetu zopakovať spôsobom ako si ju pochopil, aby Ťa ona mohla prípadne poopraviť. A hlavne, aby v nejakej inej tak krásnej chvíli, že budete sedieť v prírode a vnímať iba ticho a pár vtákov, tak budeš vedieť, že nemáš začínať s ťažkými témami a kaziť ten moment. Niekedy je aj ticho rozhovor.

Dnes, po 48 hodinách od nášho stretnutia viem, že som ľúbil úžasnú ženu, na ktorú som pyšný. Maľuje nádherné obrazy.

Dokázala prestať fajčiť. Zaujíma sa o prírodu a vie, ktorý moment v nej ma odfotiť.

Cítim sa v pohode s vedomím, že ju v posteli niekto objíme. Pretože ona si to zaslúži. A zároveň som vďačný tomu niekomu, že jej dáva pocítiť lásku a domov. Ja viem, že ona by si zle nevybrala.

A verím, že keď sa mi podarí prejsť ešte zopár kurzov, tak možno niekde pri jazere aj ja stretnem ženu, ktorá bude pre mňa niečím výnimočná.

A, keď nie, tak sa aspoň budem tešiť na nový obraz od mojej dnes už priateľky. Pretože to je niečo, čím ma vždy poteší.