Categories
Blogy

..smutný deň?

9.12.2018

Včera som bol mojou vinou v práci. Pýtaš sa prečo mojou vinou? No, preto, lebo ľudia sa delia na ranné vtáčatá a večerné sovy. Vtáčatá sú hneď ráno aktívne ako včelička, nerobí im problém vstávať, fungujú hneď na sto percent. Sovy sa nedokážu prebudiť ani o 10tej hodine ráno, ich mozog ešte stále spí, zato večer sú plných nápadov a myšlienok.

ranné vtáča < – > večerná sova

Ja som ten druhý prípad. Len žiaľ tým, že musím zavčasu ráno vstávať do práce, moja kreatívna nočná sova je večer unavená. Napriek tomu, že svoju prácu milujem, to ranné vstávanie ma zabíja. V túto sobotu potrebovala firma dokončiť nejaký projekt, tak bol v stredu hneď ráno za mnou šéf s otázkou či môžem prísť v sobotu do práce. Ale, ako som písal, môj mozog sa ráno nedokáže prebudiť na sto percent, tak som jeho otázku porozumel úplne inak, v inom znení. A odpovedal som: jasné, samozrejme, že prídem a pokračoval som v práci. O nejakú hodinu mi to došlo. Dokelu! Veď on povedal v túto sobotu do práce. Mňa asi vystrie. Ja som mu povedal, že prídem v sobotu do práce??? Sakráááá. Ale nechcel som vyzerať ako idiot, ktorý nevie, čo hovorí a nešiel som za ním a nevzal svoje slová naspäť. Tak som bol včera mojou vinou v práci. Všetci kolegovia, ktorí chodia pravidelne v sobotu (dobrovoľne) do práce sa čudovali, keď ma tam videli.

Nevravím, že nepotrebujem peniaze. Ukáž mi človeka, ktorý nepotrebuje peniaze. Veď žijeme v dobe peňazí. Za peniaze si dokážeme kúpiť aj človeka. Ale ja viem ten čas pracovného voľna využiť lepšie. Nie som typ, ktorý sa hrnie za každý cent do práce. Ak čítaš moje blogy pravidelne, potom vieš, že som sa začal znovu učiť, teda okrem všetkých mojich povinností, ktoré mám so svojimi stránkami a svojimi záujmami, si musím nájsť ešte aj kľudnú chvíľku, kedy sa sústredím naozaj iba na to, čo je pre mňa veľmi dôležité. A samozrejme – nakoľko bývam ďaleko od svojej rodiny, tak nie je deň, aby minimálny jeden člen rodiny nepotreboval s niečím poradiť, vyžalovať sa alebo sa s niečím pochváliť. Takže včera som mal deň mínus. To znamená, že som nedokázal už nájsť kľudnú chvíľu na učenie, čo som dotiahol dnes ráno.

Moderný test krvi aj DNA

V hlave mám však kopec nových nápadov, ktoré, ale nedokážem dať von počas pracovného týždňa. Preto sa teším na vianočné voľno, že aspoň niečo z toho vypustím do vesmíru. A do tohto všetkého musím prirátať aj fakt, že je teraz zima. Teda ročné obdobie, kedy medvede spia. Kedy príroda spí a všetko je spomalené, utlmení. Ja to cítim vždy v posilňovni, že nedokážem vydať taký výkon ako v lete. Lebo moje svaly sú akoby unavené. Trénerka mi povedala, že asi mi chýba vitamín D.  Tak som sa rozhodol, že si dám urobiť krvný test. Dnešná moderná doba už dokáže zázrak. Krvný test si objednáš cez internet domov a Ty sám si odoberieš krv do malej skúmavky. Zabalíš to do priloženej obálky a pošleš poštou na rozbor. Hoci ja som vždy tvrdil, že by som nedokázal niekomu pichnúť ani injekciu, nieto ešte brať krv. Keď si to však skutočnosť vyžiada, treba byť chlap s guľami a nebáť sa. Pred rokmi som mal dolámanú nohu a dostal som injekcie na utlmenie bolesti, ktoré som si musel ja sám pichať do brucha. Musel som. Lebo zlomenina kurevsky bolela. A zvládol som to. Aj krv som si zvládol odobrať, hoci pohľad na to, ako kvapôčky mojej krvi kvapkajú do malej skúmavky nebol dvakrát najpríjemnejší. Zvládol som to. A najnovšie som si nechal urobiť aj DNA rozbor. Hoci je zaužívaný fakt, že DNA test je iba na určenie otcovstva. Ak Ťa zaujíma, čo všetko dokáže zistiť DNA test, pozri si to TU. Na môj výsledok ešte čakám, tak som zvedavý, čo ukáže. Ale výsledok krvi mi potvrdil slová mojej trénerky z posilňovne. Nízka hladina vitamínu D, vitamínu D9, železa a vysoká hladina celkového cholesterolu. Ku tomu železu my pripísali, aby som sa, čo najskôr hlásil u svojho doktora, nakoľko tam mám hladinu úplne na minime. No, ale mám kedy? Však nestíham nič navyše.

Jasné, chlap ak má ísť k doktorovi, radšej urobí všetko možné, len, aby nemusel. Jasné, že pôjdem, len neviem kedy. Ale aspoň viem už, kde je zdroj mojej únavy a slabosti.

Aj Ty pociťuješ únavu?

A prečo o tom píšem? Aj Ty priveľmi často pociťuješ únavu? Aj Tvoje myšlienky sú z času na čas úplne dole? Tak, že sa nedokážeš dať hore, napriek všetkým poďakovaniam vesmíru za všetko, čo v živote máš? Aj Ty sa cítiš občas na hovno? Máš aj Ty také tie dni? Keď ešte aj človek, ktorého máš rád a vieš, že ho v živote chceš vedľa seba ako priateľa, ale vnímaš, aj to, že on cúva? Vnímaš aj Ty, že on to nechce? Napriek rokom, ktoré sa poznáte, napriek situáciám, ktoré boli či už zlé alebo dobré? Aj Ty si presvedčený, že, keď ste na to dvaja, tak to, predsa musíte dokázať. Veď, čo ste už naozaj maďari, aby ste to nedali? Nech je cesta akokoľvek kľukatá, tak Ty stále veríš, že to dokážete? Pamätáš si tú hru, ktorá sa vysielala kedysi v TV Crash Bandicoot?

Ja som bol ešte dieťa a bol som do tej hry “zažratý. Obdivoval som Crash-a, ako dokáže prekonávať prekážky, ako dokáže vyskočiť, obísť a dôjsť do cieľa. Aký mal výraz tváre a neúnavne utekal. Či bola cesta rovná alebo kľukatá.

My sme snáď horší???

A teraz si daj otázku: My sme snáď horší ako ten Crash? My nemáme po ceste míny, ktoré musíme obchádzať. Nemusíme ani utekať, pretože stačí ak pôjdeme pomaly. Tak, kde je kurva problém?

Aj ja mám takéhoto človeka v živote. Aj ja sa snažím už veľmi dlho, aby sme boli ako dve rovnobežné priamky. Aj ja nechápem prečo tá naša cesta vyzerá ako podmínovaná. Aj ja mám často pocit, že mi pod nohy hádže polená, aby som naschvál potkol. Alebo vybuchol. To mi chceš povedať, že sme tak blbí, že to nedáme?

A teraz si toto všetko daj spolu dohromady v hlave ako jednu súvislosť. Máš?

No a teraz Ti zazvoní telefón. Mama. “Prosím Ťa, neviem, čo sa mi stalo s telefónom, ale skoro vôbec nič nepočujem, veď som tam nič nestlačila a každý, kto mi volá hovorí úplne potichu. Asi už potrebujem nový telefón.”

Vitaj v realite. Mama si stlmila hlasitosť. Ja pozerám von oknom, ako celý deň leje. Mám mizernú hladinu vitamínov. Cítim sa unavene a nevyspato. Stará známa priateľka mi neustále hádže polená pod nohy…  Smutný deň? Nie. To ja som smutný.

Odkaz použitý v blogu: https://atlasbiomed.com/uk