Categories
Blogy

Koľko stojí Tvoj úsmev?

Je piatok večer a ja v kľude doma relaxujem. Mal som posledný deň v práci v tomto roku. Spokojne počúvam hudbu a púšťam si svoju myseľ kúsok do budúcnosti, lebo sa teším na Vianoce. Milujem tieto sviatky. Lebo pre mňa sú to dni pokoja, kľudu, rodiny, súdržnosti, lásky a spomienok na krásne detstvo.

Vždy ma bolí, keď niekto vraví, ako neznáša Vianoce, lebo: “všade je kopec ľudí a každý sa ponáhľa”. Podľa mňa je to takto stále, len možno cez Vianoce to vnímame inak, že sme citlivejší. Prečo si v obchode všímať unaháňaných ľudí, davy platiacich pri pokladni? Ja si pôjdem v kľude nakúpiť a je mi jedno koľko tam bude ľudí, či do mňa niekto nechtiac narazí nákupným košíkom.

 

Všade sa písalo o konci sveta, lebo veľa ľudí nečíta medzi riadkami, že koniec neznamená iba koniec ten definitívny, ale koniec jedného cyklu.

 

Ja som rád, že žijem, že mi kopec vecí vychádza. Som rád, že som dnes v práci na rozlúčku vybozkával všetky kolegyne. Som rád, keď ma jedna známa pozvala dnes na kávu. Som rád, keď som došiel domov a mal som navarené moje oblúbené jedlo. Som rád v túto chvíľu, keď si v kľude pijem kávu a počúvam hudbu mojej mladosti. Som rád, keď som v tento týždeň mal upratovaciu službu vo vchode činžiaku a tradične nebol sneh a nemusel som odmetať. Som rád, keď som v stredu večer nechtiac vybil poistky a sedeli sme pri svetle vianočného stromčeka. Som rád, lebo viem, že sa moje srdce usmieva a vysiela tento úsmev na všetko okolo, že rozveselí aj ľudí pri mne. Možno aj Teba.

 

Posledné dva týždne som mal dosť veľký zhon. V práci, doma, rôzne vybavovačky, že som naozaj nestíhal nič iné a bol som rád, keď som si večer mohol v kľude ľahnúť spať. A preto vianočné darčeky idem nakupovať až zajtra ráno. Možno si povieš, že už nič pozoruhodné nezoženiem. Ale mne nejde o najmodernejšie a najdokonalejšie darčeky. Tie nie sú predsa podstatné. Dôležité je, že niečo s láskou kúpim a že budem mať lásku v sebe. Aby aj moja rodina cítila zo mňa ten pokoj, ktorý tak veľmi každému chýba. Tak nech máme pekné Vianoce všetci.