Categories
Blogy

..život je krásny

Možno aj Ty máš niekedy deň, keď sa Ti darí a cítiš sa šťastný. Že Ti všetko vychádzalo a zapadalo presne do seba ako dve ozubené kolesá. A potom príde deň, keď narazíš na ozubené koleso s vyštrbeným zubom a celý chod, ktorý doteraz tak pekne bežal, začne krívať a celé je to v háji.

Presne túto situáciu som zažil ja dnes. Keď som narazil na ozubené koleso s vylomeným zubom. Hoci som v Anglicku krátko, mením byt, pretože s terajším som sa zrejme uponáhlal a nepáči sa mi. A, hoci som už mal vybratý iný byt, v ktorom som sa už hneď v prvú chvíľu cítil super a vedel som, že ho chcem, stále tu boli aj iný záujemcovia. Ale napokon majiteľ poslal tu víťazoslávnu správu mne. Vraj môžem dnes priniesť zálohu na byt a tým pádom už bude oficiálne môj.

Bolo ráno, ja som v kľude jedol moje obľúbené ovsenné vločky, keď mi prišla SMS. Vraj nech sa nehnevám, ale pôvodný obyvateľ bytu, do ktorého som sa mal sťahovať ja, sa vrátil, a tak ten byt už nie je k dispozícii.

Áno, človeka to vie vytočiť a zmení mu to náladu a aj celý deň. Ale nedávno som niekde čítal, že v strese zabúdame dýchať, že sme napätý a myslíme negatívne.

A, keď som večer čakal na spoj do centra, tak som si na zastávke prezeral nebo a v duchu vravel tú vetu. Dýchaj, dýchaj. A usmieval som sa. Pretože viem, že to, čo potrebujem vo chvíli, keď si neviem rady je kľud mojej mysle, v mojej hlave. Že jediné, čo v tú chvíľu potrebujem, je nemyslieť na to zlé, čo sa stalo. Pretože život nás takto iba skúša, ako budeme reagovať. A, keď vidí, že sme kludní, tak nám pošle riešenie. Naozaj. Neveríš? Tak to niekedy vyskúšaj. Pretože to naozaj funguje. Aj keď je to niekedy tak veľmi ťažké.

Hneď ako som prišiel domov z nákupu, som našiel čerstvý inzerát s ponukou na byt a ešte k tomu v lokalite, ktorú som si želal.

No nie je ten život krásny?