Categories
Blogy

vzťah je o dôvere…

Nie každý deň sa stáva, že sa ľudia rozchádzajú. A nie každý deň sa stáva, že človek musí čeliť niečomu ako je rozvod.

Neviem, či každý prežíva rozvod rovnako. Ale pre mňa je rozvod to najhoršie, čo sa mi mohlo stať. Pretože napriek tomu, že stále milujem svoju ženu, ona sa rozhodla toto celé ukončiť a pokračovať v ceste bezo mňa.

 

Prišlo to ako rana pod pás, keď som myslel, že je všetko medzi nami v poriadku a že nás nič nemôže ohroziť ani rozdeliť. Rešpektujem jej rozhodnutie, prajem jej len to najlepšie, aj keď už jej neverím. Pretože tiež nie som z kameňa a mám svoje city, ktoré sú momentálne zranené, že sa musím v práci veľmi premáhať, aby som nebol ako “urevaný pajác“.

 

Možno časom prídem na to, aký význam mal náš vzťah. Čo mi chcel život skrze neho povedať, kam ma chcel týmto posunúť. Momentálne to neviem, pretože mám vypnutý mozog a som úplne inde ako by som mal byť.

 

Možno sú ľudia, ktorí keď sa rozchádzajú tak sa im ulaví, že majú konečne pokoj. Snáď dospejem aj ja do takého štádia, že si poviem – dobre som sa rozhodol, keď som ju nechal ísť.

 

Pred pár dňami mi žena povedala: Vzťah je o dôvere. Tak snáď aspoň niekto má takýto vzťah. Ja som práve dnes zistil, že sa nám tá dôvera niekde vyparila.