Categories
Blogy

Veľké medvedie objatie

Virtuálny svet je niekedy zaujímavý a pre niekoho je jediný svet, v ktorom žije. Spája rôznych ľudí, z rôznych krajín, mení vzdialenosť na blízkost a niekedy človeka poteší možno viac ako reálny svet.

Veľa času strávim za pc, pretože je to určitý druh mojej práce. Občas, keď sa mi nedarí a cítim sa pod psa, potrebujem sa vyventilovať napr.chatovaním.

 

Rád píšem s úplne cudzími ľudmi, pretože cudzí človek Ti povie často to, čo sa Ti priateľ niekedy neodváži povedať. Cudzí človek má často iný pohľad na to všetko, čo sa deje okolo. Veľakrát mi cudzí človek otvorí akoby oči a ukáže cestu, ktorú som dovtedy nevidel.

 

Asi pred mesiacom som takto virtuálne spoznal jednu ženu, ktorá je veľmi ďaleko odo mňa, ale zároveň veľmi blízko. Vždy sa pousmejem nad skutočnosťou, že keď ja idem spať, ona vstáva a naopak, keď má ona “dobré ráno”, ja už vravím “dobrú noc”. Niekedy sa takto nestretneme aj tri dni, niekedy sme “spolu” ráno aj večer. Včera večer som opäť bol s ňou a rozprávali sme sa dosť blízko. Prezradila mi, že sa zaľúbila do istého muža, opisovala mi aký je, ako to vidí ona, ako sa cíti, keď sú spolu, aká je šťastná, cítil som ako sa teší, keď mi to všetko píše. Tešil som sa s ňou. V takýchto chvíľach ma vždy veľmi štve, že hoci som investoval do kurzov angličtiny dosť peňazí, stále cítim v sebe akýsi blok, že všetko čo by som chcel povedať, neviem dať do slov. Hoci ona mi vždy napíše: “nestresuj sa, ja rozumiem všetkému, čo píšeš”, ja to aj napriek tomu cítim ako nejakú bariéru.

 

Nie – nie som závislý na nejakom chatovaní. Beriem to ako prílet jarnej lastovičky. Hoci keď sme včera spolu písali – plakal som. Nenapísal som jej to, lebo som sa hanbil. Chlapi predsa neplačú. Ale ona sa zrazu akoby dotkla niečoho vo mne, čo zabolelo. Čo bolo hlboko vo mne skryté a ona to našla. A keď v tom na chvíľu prišla za mnou dcéra do izby, tváril som sa,že mi niečo spadlo do oka, len aby nezistila, že mám v očiach slzy.

 

Aké zvláštne, že človek ktorý je tak ďaleko od Teba, sa Ťa dokáže dotknúť a dokáže zmeniť tvrdosť chlapa na rozplakaného chlapca. Že pred pár rokmi by som ani nevedel, že niekto na druhej strane zemegule existuje a dokáže uvidieť v Tebe to, čo sa snažíš skrývať. Že pár drôtov spojí dvoch rozdielnych ľudí. A niekedy dokáže nájsť Tvoju chýbajúcu časť srdca. Ráno ma od nej čakali slová:  “posielam Ti veľké medvedie objatie”.  A ja toto objatie posielam teraz Tebe. Nech máš pekný deň.

 

poznámka autora: táto moja známa v roku 2018 zomrela na zlyhanie srdca vo veku 41r.