Categories
Blogy

..v záujme dieťaťa

Včera som náhodne natrafil na článok jedného katolíckeho spoločenstva, na ktorom bol blog ako reakcia na časopis IKEA FAMILY LIVE, v ktorom bola okrem iného odfotená rodina pozostávajúca z dvoch žien a dieťaťa.

Mňa ako nestranného človeka, ktorého krédom je : Ži a nechaj žiť, rob tak, aby to neubližovalo druhým, sa veľmi akoby dotkla tá neustála zaslepenosť a akoby strach niektorých ľudí z homosexuálne orientovaných ľudí.

 

V tom blogu totiž autor píše, že sám je rodič a nechce, aby jeho dcéra prišla do styku s niečim takýmto. Akoby “ony – homosexuáli” boli nejaká hrozba. Kde to žijeme? V ktorom storočí?

 

Čiže ja ako rodič mám svojmu dieťaťu brániť čítať časopisy, letáky, prísť do obchodu, vyniesť na ulicu smeti  – len preto, že tam príde do styku s fľašami od alkoholu, ktorý robí podľa mňa nevyčísliteľné a neopísateľné zlo v rodine, v spoločnosti a v živote celkovo? Pretože ja si tú autorovu vetu vykladám presne takto.

 

Alebo zakážem mojej dcére vychádzat z postele? Veď čo ak náhodou zapne internet a zbadá tam obrázok kliešťa? Nesmie predsa vedieť, že niečo ako kliešť existuje. Veď ten jej môže spôsobiť kliešťovú encefalitídu, na ktorú môže aj zomrieť. A už vôbec nesmie chodiť do školy, veď čo ak cestou prejde po tráve, v ktorej sa náhodne nachádza kliešť?

 

Ja ako otec teda nesúhlasím s propagáciou alkoholu. Na letákoch, v obchodoch, vo výkladoch, v reklame, na internete. Napíšem snáď aj zodpovednému ministrovi, nech zakáže dovoz a vôbec výrobu alkoholu, aby náhodou moja dcéra nebola nejakou obeťou alkoholika. Toto je to, čo chceme?

 

Alebo nám len vadí to nepoznané? To, čo nechápeme.

 

Každý vraví, že v záujme dieťaťa…

 

Bývam v paneláku na piatom poschodí. Dve poschodia nado mnou býva rodina, v ktorej muž droguje. Majú malé dieťa, môže mať maximálne dva roky. A keďže žena je zrejme bezmocná, že sa nevie postaviť na vlastné nohy a odisť alebo muža poslať na liečenie, tak trpí. Tak, že vždy keď je muž v nejakom drogovom amoku a správa sa hrubo, tak vezme to malé dieťa, dá ho na chodbu za dvere a takto prečká, až sa muž ukludní. To malé dieťa tam často veľmi dlho plače, pretože stáť tam často v tme a samé je pre neho zrejme príšerné. Ale podľa ľudí, čo sa “boja” homosexuality, je táto rodina tá pravá. Pretože je v nej otec a matka. Čiže toto je v záujme dieťaťa.

 

Naopak mám blízku známu, ktorá je neprijateľná pre spoločnosť. Je lesbička. A ešte akoby to nebolo dost, “dovolila” si otehotnieť, mať dieťa a vychovávať ho. Samozrejme spolu s jej partnerkou. To jej dieťa je dnes už dospelá slečna, ktorá študuje na vysokej škole jazyky. Sama ju obdivujem ako na to môže mať takú dobrú hlavu. A napriek tomu, že bola vychovávaná dvomi ženami, má priateľa už niekoľko rokov.

 

Áno viem, všade sú bielé vrany. Tak ako sa nájdu medzi heterosexuálnymi rodinami, tak aj medzi homosexuálnymi. Jednoducho je to tak. Ako už spomínaný alkohol. Nie je iba hrozba a niečo iba zlé. Je to aj pomocník. Ak Ťa bolí zub, ak chceš vydezinfikovať ranu, ak prežívaš stres, ak máš z niečoho strach. To hlúpy človek urobil z neho to zlo. Tak nerobme zlo tam, kde neexistuje.

 

V záujme dieťaťa.

 

Ako úboho ľahko sa nám vravia tie slová :  v záujme dieťaťa, pretože to dieťa nevie rozprávať a nevie povedať, čo by si ono samo vybralo. Preto my, tí akože správní a páni osudu rozhodujeme za dieťa, aby sa bálo niečoho, čo my nevieme pochopiť a čoho sa vlastne bojíme my.

 

Podľa mňa je celý problém v tom, že ak si niekto predstaví dve lesbičky/gayov, ktorí vychovávajú dieťa, tak sa v mysli každého toho ustráchaného človeka vybaví obraz navzájom sa sexuálne ukájajúcich žien/mužov priamo pred očami dieťaťa s otázkou : Preboha, čo z toho dieťaťa môže vyrásť? Veď to nie je v záujme dieťaťa. Takéto prízemné zmýšlanie podľa mňa môže mať iba človek, ktorý to sám doma vykonáva. Pretože ak by toto naozaj bola pravda, tak mi prosím Vás niekto vysvetlite, prečo deti homosexuálnych rodín stále inteligentne prevyšujú deti z heterosexuálnych rodin? Prečo vlastne deti, vychovávané homosexuálmi nie sú vlastne tiež homosexuálne orientované. Ja mám niečo cez 40 rokov, internet križujem denne tak velmi ako sa dá, čítam veľa časopisov, novín, ale za celý svoj život som nikdy, nikde nenašiel zmienku o tom, že by dieťa homosexuálnych rodičov bolo tiež homosexuálne. Môžno je prípad, že niekde sa to stalo, že o tom média nepíšu, že je to naozaj jeden prípad. A koľko je homosexuálnych ľudí na svete? Tak čoho sa bojíme?

 

A na druhej strane by som veľmi ocenil vysvetlenie, ako je možné, že dieťa ktoré je vychovávané v heterosexuálnej rodine, kde sú obaja rodičia veriaci katolíci a je teda vychovánané podľa vzoru autora, je homosexuálne orientované? Kde sa stala v tej katolíckej rodine chyba? V tej ukážkovej rodine. Kde figuruje aj otec aj matka. Vysvetli mi niekto, ako tu mohla vzniknúť homosexualita? Pretože pre mňa to je vážne asi nadprirodzený jav.

 

Alebo ten strach pochádza z prevládajucého názoru, že homosexuáli nič neprodukujú? Pretože výsledkom hetero rodiny je dieťa, ale výsledkom homo rodiny nie je podľa autora blogu nič. Ale akože nič? Koľko lesbických žien vychováva svoje vlastné dieťa? Snáď nie je vyprodukované zo vzduchu. Na druhej strane, koľko hetero rodin spolu žije roky a nesplodia ani jedno dieťa. Kto je v tomto prípade neproduktívny? A pokiaľ sa aj nebavíme o splodení detí, tak predsa produkujú prácu. Každý predsa chodíme do práce. Každý tvoríme časť HDP. Robil snáď niekto nejaký prieskum, kde sa ukázalo že homo ľudia sú viac nezamestnaní ako hetero? Tak podľa čoho potom toto usudzujeme?

 

Vrátim sa k blogu na tej kresťanskej stránke, kde autor okrem iného aj obhajuje svoju reakciu tým, že každý človek má predsa právo na svoj názor.

 

Čiže ak nabudúce pôjdem po námestí, tak prídem k bozkávajúcich sa milencov so slovami : viete čo, nerobte to pretože mne to vadí.

 

Ak stretnem niekoho, kto má oblečené fialové tričko, tak mu poviem nech ho viac nenosí, pretože mňa tá farba irituje a vadí mi.

 

Ak budem v meste počuť niekoho rozprávať češtinou, tak mu poviem nech s tým prestane, pretože mi to vadí, veď predsa mám právo na svoj názor. Len neviem ako budem vyzerať v očiach ostatných. Podľa toho autora zrejme hrdinsky.

 

Všade sa píše, že homosexualita je pre spoločnosť hrozba. Ale v čom? Čo ohrozuje? Rodinu? Ako presne ju ohrozuje? Definovať to nikto nechce. Pretože jednoduchšie je povedať : v záujme dieťaťa.

 

A tak sa skláňam pred slovami terajšieho pápeža : kto som ja, aby som súdil?

 

A kto sme my všetci, aby sme súdili?