Categories
Blogy

..už je čas

Aj Tebe niekedy napadla otázka, ako sa zbaviť neužitočného vzťahu? Ako prestať ľúbiť niekoho, komu na Tebe ani štipku nezáleží? Ako prestať myslieť na niekoho, kto si na Teba spomenie len, keď má voľnú chvíľku, čiže, keď sa nudí?

Hm, je to ako, keď hráš nejakú internetovú hru a zasekneš sa na 250 leveli, keď si už myslíš, že si dostatočne ďaleko na to, aby si tú hru zmazal, a preto skúšaš ten ďalší level znova a znova a ono to nejako nejde. 

Pár dní si dáš pauzu, ale potom znovu do toho ideš, veď, čo ak možno dnes ten level prejdeš. Ale neprejdeš. Pretože tá hra je zrazu už mimo Tvoj dosah a Ty sa zbytočne trápiš a stresuješ. Zbytočne sa možno podceňuješ aký si neschopný a pritom nevidíš svoju šikovnosť za celých 250 levelov. Tak jeden Ťa predsa nezlomí a neodradí.

Ja viem, že zanechať tú hru a začať niečo, čo je kompatibilné s Tvojimi možnosťami sa zdá také nereálne. Ak si si začal hru, ktorá je náročná a napriek tomu, že si bol úspešný a zvládol si 250 levelov, jednoducho si zagratuluj a nechaj tú hru tak. Nech sa s ňou pasuje niekto iný, kto na ňu má čas a silu ísť hlavou proti železnému múru. Ty si stvorený na inú hru. Táto terajšia hra Ti jednoducho nebola určená. Tak, ako láska od toho človeka, ktorý Ti nedá spať a ktorému nestojíš ani za jediný úsmev alebo jediný pohľad.

Život je predsa krásny aj napriek množstvu problémov a starostí, ktoré sa na Teba denne rútia, tak prečo si aspoň jeden neubrať? Prešiel si 250 levelov, si úžasne bystrý a šikovný, ale už je čas, aby si začal novú hru.