Categories
Blogy

Svetlo v diaľke

Pred viac ako rokom som sa zamiloval do Katky. A dnes viem, že milovať túto ženu nie je jednoduché. Ale viem, že ten magnet, ktorý ma ťahá ku tejto žene je silnejší ako akékoľvek výhovorky.

Dnes ráno ma môj šef poriadne naštval, že keby mám v tú chvíľu zbraň, už by bol asi natrvalo v ležatej polohe. Aj tak môže začať deň. Hlavne, keď človek, od ktorého by malo vychádzať niečo ako stlmenie a súdržnosť – pôsobí ako rozbíjač a hlavny faktor stresu.

 

A keď neskôr prišiel za mnou kolega a povedal mi svoj názor na posledný článok a že sa mu páči, keď sa nevzdávam ženy, ktorú milujem, tak som sa cítil ako vo hviezdach. Pretože ho mám rád a beriem jeho hodnotenie ako plus pre mňa. Pretože takéto slová dodajú človeku silu, že som v tú chvíľu chcel na celú kanceláriu vykričať slová: milujem Ťa Katka. Lebo viem, že aj keď sme od seba teraz vzdialení a nedarí sa nám byť spolu tak, ako by sme chceli, ja viem, že všetko toto je iba dočasný stav a vidím, že aj keď veľmi pomaličky, ale predsa “kolieska“osudu do seba zapadajú tak ako majú a mňa to smeruje k Tebe. Viem, že každým dňom, ktorý som nútený stráviť bez Teba, som bližšie k Tebe, k tomu aby som Ti mohol kľačať pri nohách a povedať Ti: konečne som pri Tebe.

 

Viem, že je mi jedno čo sa medzitým musí stať, koľko dní prejde, koľko kopancov a faciek musím ešte zniesť od života na ceste ku Tebe. Pretože Ty mi tam stále svietiš ako nejaký maják a viem, že všetko toto vydržím kvôli Tebe.