Categories
Blogy

..rozhodnutie

Sedíš vonku na lavičke a premýšľaš, ako a kedy konečne dorobíš obrazy z fotiek, ktoré si sama nafotila. Na internete si našla rámčeky na obrazy, ktoré Ti hneď na prvý pohľad padli do oka, ale odradila Ťa ich vysoká cena. Po čase si sa aj napriek tomu rozhodla, že si ich objednáš. A deň predtým, ako si chcela vyplniť online objednávku sa dozvieš, že v súťaži, ktorú si náhodne vyplnila pred 2mesiacmi si vyhrala presne tie rámčeky, ktoré si si chcela objednať. 

Po rokoch spolužitia Ťa opustí partner a Ty si nevieš na to zvyknúť, že v každej komunikácii spomenieš svoju bolesť z odlúčenia a samoty. A, keď sa po pol roku odhodláš a zapíšeš na zoznamovací večierok pre osamelých, tak deň predtým večierkom náhodne narazíš do niekoho, s kým už pri výmene pohľadov navzájom viete, že ste sa konečne našli.

Ležíš na posteli a premýšľaš prečo je život taký k Tebe krutý a nedoprial Ti prácu a Ty si teraz bez peňazí a rozhodnutá ukončiť to všetko, čo máš na svojich pleciach. Hypotéka, dlhy a záväzky, pretože nevieš ako ďalej. A v tom Ti zvoní telefón a ozýva sa hlas, že si bola vylosovaná v súťaži a vyhrala si prvú cenu, ktorá je dosť veľká suma peňazí.

Je oveľa viac situácii v živote, keď človek už akoby vzdal to, po čom túžil a presne vtedy príde to obrátenie. Že to možno je akoby Ťa život skúša, ako sa zachováš, keď Ťa “nahne poriadne nízko” k zemi. Ako budeš reagovať. A potom, keď vidí, že už je ten správny čas, pošle Ti do cesty akoby anjela, ktorý to celé zachráni a dá Ti novú nádej na ďalší život.

Možno Ty si povieš:  toto sa môže stať len v rozprávke. Veď ja mám podobnú situáciu a čakám už poriadne dlho a stále nič.

Tak potom sa ja opýtam Teba… Tá prvá žena bola rozhodnutá kúpiť si tie rámčeky aj keď boli drahé.

Tá druhá bola rozhodnutá, že naozaj nechce byť sama, a aj keď možno nerada, zapísala sa na zoznamovací večierok.

Tá tretia žena bola kvôli svojej finančnej situácií rozhodnutá skočiť z mosta.

Každá jedna bola rozhodnutá urobiť nejakú zmenu.

A čo si rozhodnutá Ty?