Categories
Blogy

…príď na kávu

Ako som už písal minule, v byte, v ktorom bývam mi v pondelok končí zmluva a sťahujem sa do nového domu. A nakoľko mi je nová majiteľka blízka, tak ma dnes ráno pozvala na kávu.

Nespal som vôbec dobre. Do polnoci som si robil novú prezentačnú web stránku, ktorú chcem priložiť ku svojim preferenciám v hľadaní práce. Keď som si po polnoci konečne ľahol, tak spolubývajúci, ktorý má u seba pravidelne priateľku, sa práve v ten moment rozhodol pozerať nejaký zábavný seriál, pri ktorom sa obaja nahlas smiali, že som naštvaný zaspával. A ráno znovu klasický rituál v tomto dome – spolubývajúca, ktorá býva podo mnou, chodí o 6h do práce, ale tak, že to počujeme všetci, myslím tie buchnutia dvermi.

Čiže som bol úplne do “ružova” vyspatý, keď som si v kľude vychutnával raňajky v podobe misky plnej mlieka a vločiek. A v tom mi prišla SMS. Vraj: príď na kávu, som sama doma. A tak som vďaka mojej novej majiteľke mal aspoň pekný deň a trochu som sa odreagoval z toho, že som sa v noci nevyspal. Preto sa teším už na nové bývanie, na nových ľudí a určite na kľudnejší spôsob v mojom živote, pretože to je to, čo potrebujem.

Viem, že ak spolu býva viac ľudí a rôznych ľudí, že je to ťažké sĺkbiť požiadavky každého jedného, ale myslím, že pravidlo, ktoré funguje na Slovensku o nočnom kľude po 22h, by mohlo platiť aj v Anglicku. Aby boli ľudia ku sebe viac tolerantný a viac mysleli aj na iných, ako iba na to, čo chcem ja v túto chvíľu.

Tak isto nepochopím, ako ľudia ktorí práve cestujú autobusom, vlakom, že práve v tú chvíľu potrebujú s niekym telefonovať. Pretože ak cestuješ a vedľa Teba telefonuje nejaký Ind, pred Tebou sediaci Pakistanec tiež telefonuje, za Tebou žena z Poľska tiež práve potrebuje svojej známej porozprávať, kde kúpila pekné tričko a do toho ešte nejaká Angličanka vysvetľuje kamarátke, že o koľko minút bude na dohodnutom mieste, tak to je myslím aspoň podľa mňa nevhodné.

Napriek tomu sa mi v Anglicku veľmi páči a neplánujem návrat domov.

A, hoci ten pravý dôvod príchodu do Anglicka už je mimo mňa, stále to vidím ako správne rozhodnutie. A možno práve tento presun mi poskytne nejaký iný dôvod.