Categories
Blogy

pokojný v búrke…

Človek si niekedy myslí, že keď sa stane niečo, čo si želá, že bude kľudný a bude žiť konečne pokojný život. Ale vždy sa stane aj niečo iné, čo naštartuje ďalší pohyb v živote a znovu sa začne niečo diať. V živote nič nezostáva nemenné, pretože všetko je v neustálom pohybe a vždy sa niečo deje.

Oblaky na oblohe sa niekedy menia každú minútu. Ľudia sa tiež menia, ich pocity, vnímanie, ich reakcie. Slová, ktoré Ti kedysi dávno niekto povedal, dnes v Tvojej mysli znejú inak. Ja som Ti pred rokmi prvýkrát povedal slová: Milujem Ťa a vravím Ti ich aj dnes. Hoci viem, že už som iný a Ty si iná. Slová však zostali rovnaké. My sme stále Ty a ja, len sme už viac spolu prepletení, že máme niečo, čo je iba naše.

 

Pamätám si, ako som išiel prvýkrát ku Tebe domov, ako som sa veľmi bál reakcie Tvojej rodiny. Ako som celú cestu dookola počúval jednu a tú istu pesničku, aby som sa odreagoval. A hoci to nedopadlo tak, ako som si v hlave nakreslil, dnes som šťastný, že som ten krok urobil. Lebo viem, že mám najúžasnejšiu ženu na svete. Aj keď si uvedomujem, že spolužitie nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou, že sú aj chvíľe, keď si dvaja lezú na nervy, viem že je tam láska, ktorá všetko spája.

 

Brat občas lezie na nervy sestre, ale navzájom sa ľúbia, lebo k sebe patria, rodič občas lezie na nervy dcére, ale navzájom sa ľúbia, dedko a babka sa občas pohašteria a zazrú na seba, ale navzájom sa ľúbia, lebo k sebe patria. Lebo si pred rokmi povedali: Áno.

 

Ja som rád, že som Tvoj a že Ty si moja. Pretože pri Tebe som sa naučil byť akoby meditujúci v búrkach tohto života. Iba pri Tebe som zistil, že šťastie – to je, keď sa teším na Teba domov. Keď sa pozriem na Teba, nemusím nič povedať a Ty vieš čo Ti vravím. Iba pri Tebe som zistil, že život je neustále učenie sa, lebo osud je nevyspytateľný a každá chvíľa sa zažije v živote iba raz. A preto toto dnes píšem iba pre Teba Katka. Všetko najlepšie k narodeninám.