Categories
Blogy

obráťme list

Včera večer mala manželka nejaké stretnutie, doma bolo neuveriteľné ticho, ja som bol z neznámeho dôvodu veľmi vyčerpaný, tak som šiel spať so sliepkami.  Ráno som už o 6h buntošil, bol som vyspatý ako nemluvňa.

Zapol som pc a bol som rád,keď som zastihol na nete svoju známu z opačného konca zemegule. Vraj sa teší na dnešný deň, pretože si bude vychutnávať samotu, ticho a bude sa venovať iba čítaniu knihy. Keď mi povedala, že tá jej kniha má 900strán, skoro som odpadol. Ja nemám rád čítanie kníh, aj keď viem, že to človeka pozitívne formuje. A vždy keď vidím nejakú knihu, ktorá má nekonečne veľa strán, tak sa mi chce z toho spať.

 

Kedysi som čítal knihy, ale také skôr iné, také na premýšľanie, nikdy ma nebavilo čítať nejaké romány a podobne. Miloval som knihy od E.Cayceho, kde som musel asi každú druhu vetu čítať viackrát, aby som pochopil jej význam, ale už mi to prešlo.

 

A teraz mi známa povedala, že má pred sebou 900 strán a vraj to je nejaká séria kníh, takže ďalšie majú zhruba toľko isto strán. Obdivujem túto ženu. Lebo keď s ňou píšem ide z nej taký pokoj, múdrosť a neviem to vlastne opísať. Viem, že cítim pred ňou akúsi pokoru, obdivujem jej silu a schopnosť smiať sa. A ďakujem, že ma vždy naladí tak pozitívne, že viem, že dnešný deň budem mať krásny. Lebo viem, že ona možno teraz obracia ďalší list v jej knihe a ja akoby som obrátil niečo zlé v mojom živote.

 

Neskôr sa zobudila žena, prišla tradične ako každé ráno do môjho objatia a keď sa nám stretli pohľady, vedel som že to pozitívne naladenie od mojej známej som odovzdal ďalej. A tak napriek tomu, že vonku prší, ja sa usmievam, lebo som šťastný.