Categories
Blogy

Navždy

Veľa vecí v živote nechápeme vtedy, keď sa práve dejú. Niekedy si myslíme, že nejaká vec, ktorá sa nám deje, je hlúposť a že by to mohlo byť inak. Že my sami by sme to zariadili inak. Ale život presne vie, kedy nám má “naordinovať” nejakú udalosť, stretnutie, človeka.

Hoci nie vždy chápeme to, čo sa práve deje, pochopíme to až časom, keď všetko pekne do seba zapadne ako “kolieska na hodinkách“.

 

Milujem situácie, pri ktorých si uvedomím toto poznanie. Milujem prísť na to, načo bola nejaká situácia v mojom živote potrebná. Vždy som napr.chcel nechať si narásť dlhé vlasy, ktoré budem nosiť v cope. Ale vždy, keď mi vlasy dorástli do dĺžky, kedy ma šteklili na pleciach, tak ma to znervózňovalo a dal som ich ostrihať. Moja posledná partnerka milovala dlhé vlasy a ja som ju chcel potešiť, tak som si nechal rásť vlasy a vydržal som aj to nepríjemné šteklenie. A dnes viem, že mi ju život dal nato, aby som si konečne splnil sen o dlhých vlasoch.

 

Asi pred rokom bola u mňa na návšteve jedna známa, ktorá sa venuje vešteniu pomocou kyvadla. Mne a dcére prezradila pár vecí, ktoré sa údajne stanú v našom živote. Ja som mal v júni spoznať nejakú 38 ročnú ženu, s ktorou budem žit 3roky. Dcéra sa mala rozísť s priateľom a do mesiaca vraj spozná niekoho, kto bude s ňou natrvalo.

 

Časom som na túto návštevu zabudol. A včera večer mi z ničoho nič dcéra povedala: Vieš čo? Možno mala tá veštica, čo u nás vtedy bola pravdu. Lebo mne sa to splnilo, aj keď to nebolo presne v tie mesiace ako povedala. Je to akoby posunuté. Lebo som sa rozišla s Partikom a Juraj sa mi ozval do mesiaca potom. Ja som sa jej hneď spýtal:  A ja mám kde tú 38r ženu?

 

Nie, nechcem aby sa to splnilo. Nie preto, že to malo byť iba na tri roky. Ale preto, že žena ktorú milujem nemá 38 rokov. A ja chcem s ňou byť navždy.