Categories
Blogy

…na potom

Možno aj Tebe niekedy napadne myslienka, že : musím urobiť toto, ale urobím to neskôr, teraz sa mi nechce. Budem si to držať v hlave, nech nezabudnem a keď budem mať na to náladu, tak to urobím.

Tento týždeň bola u mňa na návštevu dcéra s jej priateľom a nakoľko ja som doma odstavený z domácich prác kvoli dolámanej nohe, tak upratovať musela ona, samozrejme bolo treba premiestniť televízor, tak som povedal dcére, nech to jej priateľ  neskôr premiestni na svoje miesto, lebo ja sa s ním naťahovať nemôžem. A Juraj hneď vzal televízor a niesol ho taký ťažký do obývačky..Vravim že veď netreba to teraz hneď, stačí potom, keď budete odchádzat. Ale on nie, vraj dá to hneď teraz.

 

Tak som sa neskôr zamyslel, že aké by to bolo fajn naozaj takto hneď ako si niečo spomenieš, tak hneď to vykonať, neodkladať to na neskôr, veď prečo si zbytočne zaťažovať hlavu neustálym myslením na to čo mám urobiť, nemáme toho v hlave aj tak dosť?

 

A tak som bola vďačný môjmu budúcemu zaťovi, že mi ukázal akúsi cestu z víru myšlienok v hlave.  Veď prečo si máme život komplikovať, keď si ho môžeme zjednodušiť.

 

Tak ak máš aj Ty niečo čo si plánuješ, že urobím to zajtra, tak – urob to teraz..vyskúšaj.. uvidíš čo sa stane.