Categories
Blogy

moja žena je taká…

Slová. Niekedy bývajú rýchlejšie ako myšlienky. Občas človek povie niečo, čo by neskôr nepovedal. Obyčajné jedno slovo a dokáže zmeniť celý vývoj situácie. Slovo občas vypne mozog a zapne impulzívnosť.

Zariaďovanie bytu je veľmi zábavná, ale aj náročná a dôležitá vec. Taký výber nábytku, zosúladenie správnej farby a názoru oboch partnerov a neviem čo ešte, to dá poriadne zabrať.

 

Moja žena kúpila novú záclonu a nové závesy. S iskierkou v očiach prišla za mnou, nech sa s ňou poteším. Ale ja keď som uvidel závesy, hneď som do nej skočil, že prečo kúpila fialové?  V duchu som si premietal či vôbec niekedy som mal nejakú vec fialovú a neustále som mal v hlave otázku: Prečo kúpila fialové závesy? A hoci som videl ako ju to sklamalo, lebo ma chcela potešiť, hoci som videl ako zosmutnela, aj keď sa to snažila skryť, ja som stále krútil hlavou nad tou fialovou farbou. Neskôr mi povedala, že ak sa mi nepáči, môžem spať v obývačke. No fajn, tak kvôli závesom nebudeme spolu spávať. Že aký fajný dôvod na oddelené spálne.

 

Neskôr som si uvedomil, že som hlúpy a nedržal som jazyk za zubami. Lebo vidím a viem, že sa snaží, aby to všetko bolo krásne, aby to všetko pripomínalo rodinu, domov a ja sa tu zlostím kvôli nejakej farbe, lebo som bol nervózny a jedina vec, kde som vedel vypustiť svoje myšlienky boli tie závesy.

 

Často povieme slová, ktoré nás mrzia, často konáme a prijímame veci ako samozrejmosť, hoci tá druhá strana nie je povinná byť našim otrokom. Viem, že slová Lúbim Ťa v ten večer boli veľmi slabou útechou, že si možno niečo vyčítala. Zato ja:  keď som sa ráno zobudil a pozrel sa na svoju ženu ako spí a videl toto všetko v tom fialovom podtóne, zistil som aký som naozaj hlúpy.

 

Tie fialové závesy sú tak nádherné. Moja žena je taká krásna, chvíľu som sa na ňu pozeral a v duchu si poriadne nadával, že aká je úžasná, keď vedela prečo kupuje fialovú farbu a ja som bol príliš tvrdý a nevedel si predstaviť čo tá fialová urobí ráno, keď sa slnko oprie do okna a premeni tú mnou neobľúbenú fialovú na pokoru pred múdrosťou mojej ženy. Moja žena je taká úžasná. A ja ju preto milujem.