Categories
Blogy

mníška

 Zhruba každý druhý týždeň chodím spolu s dcérou v rovnaký čas ráno z domu. Ja idem na dohodnuté miesto, kde počkám na kolegyňu, dcéra tou istou trasou ďalej ešte kúsok pokračuje do školy.

Na mieste, kde ja čakám na kolegyňu, dám dcére ešte pusu na dobrý deň a rozlúčime sa. Je to asi 20 metrov od zastávky MHD, kde vždy v tento čas čakajú ľudia do práce.

 

Dnes ráno, keď sme už stáli na “mieste činu“, tak som zazrel na zastávke stáť mníšku. Aha, mníška, budeme mať šťastie. Kto? Tamtá pani? Veď to má také dlhé vlasy a bielu čelenku. Ty si už naozaj slepý, to je strašné s Tebou.

 

Keď som už sedel v aute, tak tradične – išiel som sa zabaviť počas cesty autom chatovaním. Prehľadal som celú tašku – mobil nikde. Dokelu, ja som si nechal doma telefón. A s ním aj USB kľúč, na ktorom som mal dôležité veci, ktoré práve dnes potrebujem dcére vytlačiť a urobiť jej z toho plagát do školy na nejakú výstavu. V duchu som si pomyslel – no to bude deň. Nemám telefón, nemám USB, dcéra ma doma ukrižuje, ale na druhej strane som bol šťastný, lebo moja žena ma stihla ešte doma slovne upokojiť a to prevyšuje všetko to, čo som doma pozabúdal. Samozrejme celú cestu som frflal, že nemám telefón.

 

Keď sme prišli do práce, spomenul som si, že som doma zabudol ešte niečo, tak ma kolega podpichol: veď Ty si polovicu bytu dnes zabudol. No nech, nevadí. Hlavne, že som stihol žene povedať, že ju milujem.

 

A keď som v práci ešte raz prehľadával svoju tašku, tak som pod ochrannou prepážkou, ktoré sú proti prederaveniu našiel svoj telefón aj USB, tak som sa smial sám na sebe. Doma mi totiž spadla celá taška na zem, pritom sa otočila o 360stupňov a ja som ešte nadával, že sa mi tam určite všetko poprehadzuje a dcéra sa mi smiala: No tie štyri veci, čo tam nosíš, to budeš mať teda ozaj poprehadzované. Keby nosíš všetko to, čo ja v kabelke, tak nepoviem.

 

Neskôr prišiel za mnou kolega, za ním kolegyňa a začali sa pri mne baviť na tému včerajších futbalových zápasov. Obdivujem kolegyňu, že ako žena je tak zapálená na športové zápasy, lebo som naozaj ešte takú ženu nestretol. Ja som si zatiaľ stihol urobiť dcérine plagáty a ony nech sa bavia o niečom, čomu ja nerozumiem. Takže pekný deň sa mi začal a snáď bude takýchto dní čo najviac. A verím, že nie iba pre mňa.