Categories
Blogy

Ľúbim Ťa Katka

Čo všetko dokáže človeku znepríjemniť deň a často stačí jediné slovo od milovanej osoby a celý deň je zrazu presvetlený. Všetky starosti, ktoré má človek v hlave sú zrazu akoby úplne malá gombička, pretože tu je niekto, kto Ťa dokáže pohladiť.

Neviem ako dlho sa už vraví o prechode TV vysielania na digitálnu TV. Ja napriek tomu, že mám mať dobrý signál, počas sledovania vidím v poslednej dobe namiesto ľudských postáv iba nejakých “kockovaných marťanov”. Tak som sa konečne rozhodol, že využijem aj ja nejakú tú komerčnú ponuku, ktorú si aj kolegovia z roboty chvália.

 

Keď som došiel domov so “škatuľkou”, ktorá údajne zmení moju kvalitu TV signálu, tak som zistil, že nemám dostatočne dlhý kábel na prepojenie jednotlivych zariadení. V duchu som si hneď začal nadávať – 4roky som mal doma presne tento kábel a presne takú dĺžku, akú teraz potrebujem nevyužitý, tak som ho vlani daroval jednej známej. Pomyslel som si – toto je zákon schválnosti, pretože už bol večer, takže kábel už nikde nezoženiem. A tak sa rozčarovanie, ktoré som mal pri odchádzaní z predajne zmenilo na zlosť z bezradnosti, že dnes už nemožem nič urobiť.

 

Akoby naschvál neviem čo dnes bola za noc, ale vietor ktorý sa dnes preháňal nad Slovenskom, mi šialene pískal celú noc pod dverami, že som sa budil snáď na každé šuchnutie. Takže ráno – nevyspatý idem tradične do sprchy a – teplá voda netečie. No fajn – to bude deň! Neznášam, keď som spotený, pretože potom som nervózny. V práci na webe hľadám číslo, že zavolám na bytové družstvo – lenže sa mi ozval tón, ktorý sa ozýva vždy, keď volané číslo už neexistuje. Adrenalín mi stúpol.

 

A v tom mi prišla sms od mojej ženy  – vraj nech mám pekný a kľudný deň, pretože ona na mňa myslí. Po prečítaní týchto slov sa moja myseľ akoby upokojila, pretože som si uvedomil, že sa rozčuľujem nad vecami, ktoré viem, že sa určite vyriešia a ja nič nezmením na ich urýchlení. Milujem svoju ženu, lebo je úžasná a vždy vie, kedy a ako ma má upokojiť. Lebo stačilo od nej pár slov a ja som zase kľudný. Lebo viem, že to, čo je v živote dôležité je ona, že ja a ona sme spolu a že sa nemusím zbytočne trápiť a stresovať nad niektorými vecami. Viem si predstaviť aký nervózny by som bol ešte teraz, ako by som vyžaroval zo seba zlosť, keby neexistovala moja žena. A viem, že dnes keď kúpim ten nešťastný kabel sa cestou zastavím v kvetinárstve a kúpim svojej žene červenú ružu, aby vedela, že ju milujem.