Categories
Blogy

Keď biela nie je biela

Človek, ktorý napísal knihu Muži sú z Marsu a ženy z Venuše asi vedel, prečo ju takto nazval a možno ho k tomu viedlo to poznanie, aké mám už aj ja po včerajšom dni, keď som sa cítil ako nejaký outsider, že to čo poviem, je pochopené úplne inak. Lebo ženský rozum spracováva slová inak ako ich muž povie.

Včera som mal zlý deň. Občas sa to stáva, že sa nič nedarí a všetko čo človek chytí do ruky sa zmení na nepodarok. Navyše ma hneď ráno nahnevalo mesto, v ktorom bývam, pretože byrokracia na úradoch ma vie neskutočne vytočiť. Preto som sa potreboval vyžalovať svojej žene s tým, čo sa mi stalo, ale ona nereagovala tak ako som v tú chvíľu potreboval, tak som jej povedal: Ok, nechám Ťa. Prajem teda prekný deň.

 

Naštvala sa. Večer, keď som si ľahol do postele, ona si ešte niečo čítala, ja som však bol unavený, tak som jej povedal: Dobrú noc. Ešte som ani nezhasla a už mi vravíš dobrú noc. A čo musím čakať až zhasneš? Áno,lebo takto to znamená, že už Ti mám dať pokoj. Tak som sa potom v duchu modlil, že prečo neviem rozumieť ženskej logike a chápaniu, že prečo keď poviem dobrú noc ona to chápe tak, že už chcem mať pokoj. Čo asi potom v jej chápaní znamená, keď jej poviem dobré ráno.

 

Ale chválabohu mám jednu spriaznenú dušu, ktorá  mi vždy vie poradiť, ak mám problém s chápaním ženskej duše, čo priznávam, že je veľmi často, tak som jej toto všetko povedal v nádeji, že ma pochopí a podrží mi stranu. Ale ona ma hneď sprdla: Bože toto Tvoje chápanie. To čo si jej povedal? Veď: že jej dám pokoj, že ju nebudem rozčuľovať a drviť do nej ešte aj moje problémy, keď viem, že toho má teraz vyše hlavy. Nie! Ty si jej povedal: Tak si trhni nohou, mám Ťa na háku. Aspoň takto by som Tvoju reakciu pochopila ja. Vyvalil som na ňu oči. Veď toto som vôbec nepovedal a vôbec som to takto nemyslel.

 

Prečo žena vždy chápe inak ako to myslí muž. Veď predsa, keď poviem biela, znamená to predsa biela, nič iné za tým nie je, ale podľa ženy je to určite niečo iné. Niekedy by som fakt bral, aby som sa aspoň raz za čas trafil do farby. Ktovie ako chápe slová Ľúbim Ťa, ktore jej vravim denne.