Categories
Blogy

jesenná prechádzka

Cez víkend som žene slúbil, že niekedy ju vezmem do lesa na jesennú prechádzku. Včera večer som dostal “hubovú polievku”, že od pondelka čaká, kedy splním svoj sľub a stále nič, tak som jej sľúbil, že dnes si urobíme romantickú prechádzku po lese. Veď počúvať zvuk, ktorý vydávajú jesenné listy pod nohami je podľa mňa romantické.

Je dobré raz za čas si zaspomínať na obdobie, keď dvaja ľudia spolu randili. Keď sa snažili, aby všetko bolo tip – top, aby tú druhú osobu nesklamali alebo nevyplašili. Keď to všetko bolo také iné, s kúskom napätia a zároveň strachu, že tú osobu môžeš stratiť obyčajnou hlúposťou. Je fajn ak sa neskôr dvaja ľudia rozhodnú, že si toto obdobie na pár hodín pripomenú.

 

Teším sa, lebo som zamilovaný a viem, že taká prechádzka urobí človeku dobre. Že všetko to, čo sa na neho nalepilo za celý týždeň v práci alebo doma, všetok stres sa v prírode stratí. Teším sa, že je pekné počasie na takéto chvíle. Teším sa, že mám skvelú ženu, teším sa že budeme sami dvaja a spoločnosť nám bude robiť iba náš malý pes. Teším sa, že bývam kúsok od lesa a môžem vybehnúť do prírody kedykoľvek a nechat všetko tak. Teším sa ako nájdem nejaké pekné miesto, chytím ju za ruku a poviem jej, že ju stále ľúbim.

 

Dnes je taká doba, že ak je nejaký problém vo vzťahu, ľudia to hneď riešia rozchodom. Hneď sa rozvádzajú, často pre úplne banálne veci, pretože nevedia ustúpiť a nevedia sa rozpamätať, prečo sa vlastne do seba zamilovali. Pamatám si jednu krásnu kázeň v kostole, keď kňaz vravel o tom, ako sa manželia dnes čoraz viac rozvádzajú. Ja viem, že doba je iná, veď svet sa riadi podľa toho, že máme všetkého dostatok. Že ak mi nevyhovuje jedna vec – vyhodím ju a nahradím ju inou, lepšou, takou ktorá sa mi viac hodí.

 

Ale prečo aj manželstvo brať ako vec. Prečo ľudí meníme ako veci, kde: Ty už mi nerozumieš a už ma nechápeš – tak sa rozvedieme. Som rád, že dnes budem so ženou v lese sám, že budeme iba ja a ona. Iba MY. Ale bol by som rád, keby každý pár dnes vyšiel von, keby si každý pár zaspomínal na tie časy, keď videli možno inak, aby zistili že ten človek je stále ten istý, komu povedali svoje Áno.