Categories
Blogy

Ďakujem Ti, Bože

V piatok som bol posledný deň v práci a začala sa mi vytúžená dovolenka.

Nakoľko moja dcéra sa už osamostatnila a odsťahovala, tak som sa rozhodol, že časť svojej dovolenky strávim v jej novom byvaní a v spoznávaní miesta, ktoré ju tak veľmi očarilo, že ho vymenila za svoj domov.

 

A kedže ja napriek tomu, že vodičský preukaz nosím stále v peňaženke, ale šoferovať by som sa neodvážil, že som stále iba spolusediaci, tak som si cez jednu web stránku našiel odvoz, ktorý mal byť presne na termín začiatku mojej dovolenky a tým pádom som si vybavil aj iný odvoz naspäť z dovolenky.

Všetko vyzeralo tip-top, že som bola šťastný a spokojný ako mi to perfektne vyšlo. Lenže nastal den D, teda 3dni pred odchodom na dovolenku a šofér, ktorý ma mal viezť mi oznámil, že sa mu pokazilo auto, čiže z odvozu nič nebude.

 

Bol utorok večer a ja som mal v piatok cestovať. Určite si vieš predstaviť ako som sa cítil. Sedel som v obývačke v kľude, keď mi zazvonil telefón a oznámil mi túto správu. Pripadalo mi to akoby sa mi pred očami zrútil most, na ktorý som už išiel vkročiť.  V hlave sa mi vynárali rôzne teórie a myšlienky. Spomenul som si, že pred pár rokmi som tak isto hľadal odvoz do zahraničia a ozvalo sa mi pár ľudí. V duchu som sa modlil, aby som tie kontakty v starom telefóne našiel. A našiel som. Bol som na seba pyšný, že som ich nezmazal. Samozrejme po obvolaní všetkých kontaktov som nebol spokojný, pretože ani jeden mi nepotvrdil na 100% odvoz tam, kam som potreboval, ale nechal som to tak. Vedel som, že osud ma nenechá v štichu a že sa to nejako vyrieši. Pretože ak človek chce, tak sa to vždy nejako vyrieši. Na druhý deň v práci som znovu skúšal tie kontakty, znovu neúspešne. Večer som ešte dostal informáciu od môjho prvého dohodnutého šoféra, že sa mu nepodarilo auto spojazdniť. A ako som už v poslednej nádeji hľadal odvozy vo vyhladávači, zazvonil mi telefón. Hlas v ňom mi oznámil, vraj v piatok večer ide na 100% tam, kam potrebujem.

 

No nie je toto zázrak? Keď už sa zdalo, že je všetko stratené a zrazu mi do cesty pošle akoby anjela?

 

Hned sa mi zmenila nálada a bol som šťastný ako blcha. A samozrejme som sa pozrel nahor so slovami : Ďakujem Ti, Bože.

 

A tak ak náhodou aj Ty máš nejaké staré kontakty, tak ich nikdy nevymazuj, pretože nikdy nevieš kedy sa Ti môžu zísť. Nechaj si ich na chvíľu, kedy si aj Ty povies : Ďakujem Ti, Bože.