Categories
Blogy

Chcem Ti povedať…

Ak sa muž  zamiluje do nesprávnej ženy – je to šialenstvo. Ak sa snaží naplniť vopred neprávny cieľ -je blázon. A ak stále stojí na nesprávnej ceste je slepý.

Napriek tomu, že Tomáš pozná Máriu už dosť dlhú dobu, stále nemôže povedať, že ju pozná. Stále má pocit, že je iba nejaká hračka, ktorá Márii niekedy príde vhod. A on -blbec – ju stále miluje. Aj keď Mária má veľa nedostatkov, ktoré Tomášovi vadia a vie, že na iných ženách by to netoleroval. Aj ked si už v minulosti povedal, že ženu s istou danosťou už nikdy nechce na vzťah, na Márii to toleruje, lebo ju miluje.

 

Štve ho, keď ho ona od seba často odoháňa, lebo on nechápe prečo to ona robí. Aj keď sa ho priatelia a znami pýtali, prečo stráca s Máriou čas, aj tak verí, že bude s ňou. Lebo ju miluje. Aj keď mu človek, ktorému verí povedal, že čo ak kvôli Márii prehliadne tú pravú, on je stále ako naprogramovaný na túto ženu, lebo sľúbil sám sebe, že bude s ňou. A seba predsa nemožno zradiť.

 

Je veľa ľudí, ktorí sa vzdávajú svojho sna, keď zistia, že to bola blbosť. Ale tento muž na toto neverí. Lebo vie, že to čo cíti v sebe, je to jediné po čom túži jeho srdce. Nikdy si vnútorne nepovedal, že sa na tento sen vykašle, že je to hlúpost, aj keď bol x-krát naštvaný na celý svet. Pretože to naozaj chce. Aj keď ho oklamala a urobila z neho hlupáka, ktorý veril, že je v práci a ona bola doma, aj keď mu povedala, že je do nej zamilovaný ešte niekto iný, a on vie, že bez vetra sa ani list nepohne a muselo tam byť niečo.

 

V jednej múdrej knihe som našiel tento citát : Milujúci muž odpúšťa. Len niekedy mám pocit, že toto nie je milujúci muž, ale slepý hlupák, ktorý nechá so sebou zametať. Raz za čas sa Tomáš stretáva so svojou bývalou priateľkou, lebo je to pre neho nezávislý človek, ktorý mu vie poradiť a dať iný pohľad na tieto veci. Ona mu vždy povie: Poznám Ťa ako vlastné boty. A on vie, že je to pravda.

 

Ked bol raz dosť vážne pohádaný s Máriou, tak v zúfalstve mu napadla myšlienka, že jediný spôsob ako sa vzdať ženy, ktorú miluje je ten, že sa vyspí s inou ženou, lebo potom už nebude mať čisté svedomie a nebude sa jej vedieť pozrieť do očí. Ale ked tento “fantastický“nápad navrhol bývalej priateľke, tak ho schladila tým, vraj: žiadna žena sa s Tebou nevyspí, keď jej povieš tento dôvod. Čiže  z iného dôvodu Áno, ale toto nie. Neviem aký je v tom rozdiel? 

 

Tomáš má momentálne v rodine jedného člena vážne chorého, že práve dnes to vyzeralo dosť “nahnuté” a tak chcel byt sám, nemal chuť na nič a nikoho.  A Mária mu povedala, že jej to je ľúto. Nie to, že jeho otec je chorý, ale to že on chce byť sám a nemá chuť baviť sa ani s ňou. Lebo to je teraz to najdôležitejšie. A keď mu neskôr povedala: Vidíš, my dvaja by sme vedľa seba práve kvôli tomuto nedokázali existovať. Lebo všetko dusíme v sebe. Fajn, presne toto potreboval Tomáš v túto chvíľu počuť. Slová – nechcem byť s Tebou – obalené do vyšívanej frázy, aby to lepšie vyznelo.

 

Napriek tomuto vie, že ju stále miluje, aj keď nikdy nezažil situáciu, kedy by ho ona podržala v ťažkej chvíli. Aké zvláštne. Ľúbime toho, kto nás nechce a nedovolíme nikomu inemu sa k nám priblížiť. Aj keď možno naozaj by to bol ten Niekto pravý.