Categories
Blogy

…chaos

Prečo si ľudia zrazu nerozumejú? 

1. Prečo dvaja, ak majú k sebe blízko sú tak vzdialení od seba? 

 – Čo ak zrazu nemajú na seba čas? Že jeden je postupne viac v práci ako doma a na otázku toho druhého, že sa chce s ním porozprávať, reaguje iba slovom: hm?  Pretože je už mysľou v práci a vôbec nevníma, že ten niekto ho potrebuje aj počuť a nie iba vidieť, ako unavene spí po nočnej šichte.

2. Prečo ženatý muž navštívi erotický bar? Hoci má doma ženu a deti, ktoré ho ľúbia a on ľúbi ich? 

– Čo ak ten muž je šéfom vo firme a jeho zamestnanci sa práve dnes dohodli, že idú “vyskúšať” ženy do bordelu a on nakoľko ich má rád v kamarátskej rovine ide, teda s nimi.

Prečo človek zrazu začne vnímať to, že nie je spokojný? 

3. Prečo si muž napriek tomu, že je zamilovaný, dá zoznamovací inzerát? 

– Čo ak týmto činom chce iba ukázať svojej priateľke, že už nevie ako ďalej? Predsa to, že si niekto dá inzerát neznamená, že naozaj niekoho hľadá. Autor strašidelného hororu nie je, predsa ten istý človek, že to zlo, ktoré opisuje aj naozaj robí. Je to iba nápad v ľudskej hlave.

Prečo si niekto myslí, že do “eroťáku” ideš, len ak nie si doma spokojný? 

Prečo tá pravá podstava je tak málo vidieť? 

4. Prečo ak sa žena živí najstarším remeslom, tak si každý myslí, že práve to chce? 

 – Čo ak tá žena má doma deti, muž ju opustil a ona je tým deťom jediná rodina, že sa musí spoľahnúť iba sama na seba. A pokiaľ je správna matka, tak urobí pre deti aj nemožné. Čo ak to rozhodnutie tak dlho odsúvala, že už naozaj nevládze a je nútená robiť to, čo robí?

5. Prečo ak sa lesbička vyspí s mužom, je už v kategórií, že jej chýba chlap? 

  – Čo ak sa práve pohádala so svojou partnerkou kvôli jej “super” vzťahu k alkoholu a jediné, čo ju napadlo, bolo ísť sa vyžalovať k niekomu komu verí, že zo zúfalstva sa stalo to, čo sa stalo a ona otehotnela?

6. Prečo ak niekto zabije zo zlosti zviera, má už na sebe nálepku, že to urobí znovu a znovu? 

– Čo ak sa ten človek cíti tak, že nie je to, čo naozaj je pred ľuďmi a cíti v sebe zlosť pred spoločnosťou, lebo to nevie zmeniť, nevidí význam toho, aby to vykričal do sveta a odnesie si to nevinné zviera?

Prečo sme stratili dôveru, vieru? V lásku, v človeka, ktorého milujeme. 

Áno jasné, podľa nás si človek kúpi mlieko iba vtedy, ak ho potrebuje, má rád a používa. Ale čo ak niekto, kto je na mlieko alergický, si zrazu nájde partnera, ktorý mlieko miluje? A tak si ten alergik kúpi to mlieko len preto, aby aspoň raz skúsil akú má chuť. Nemôže to byť takto?

V každom jednom príklade je aj iné vysvetlenie, ako to, čo nám tlačia naše naprogramované hlavy.

Aj čínsky znak Jing – Jang je biela a čierna časť. Ale v tej bielej je aj kúsok čiernej farby a naopak. V každom niečom, čo podľa nás “zapadá” do systému, je aj niečo, čo tam “nezapadá”.

A občas sa človek cíti akoby sa mu tie dve farby – čierna a biela totálne spojili a zmiešali dohromady. Že má v hlave chaos a už nevie, čo je čo.

Ak čítaš tieto moje slová a zdajú sa Ti chaotické, tak ver, že tento chaos mám momentálne v hlave a možno by som chcel počuť Tvoju odpoveď.